Skocz do zawartości

hamulce w dt 80 POMOCY


Jaro882
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY

mam dziwna sprawe z przednim hamulcem tarczowym w dt

gdy jest cieplo na dworze to klocki same sie zaciskaja i bardzo ciezko kolo sie kreci musze wtedy odkrecic zaworek kilka kropel plynu wyleci i jest wszystko ok, ale gdy chcialbym przycis klamke hamulca kolo bedzie hamowalo ale klocki niechca sie znowu oderwac od tarczy i znowu musze stanac i odpowietrznik odkrecic

tloczki nie sa zapieczone rozbierane to juz bylo chyba z 10 razy litr plynu cham poszedl na to ciagle pruby i nic, zapowietrzony tez nie jest, jest to moze wina klockow, moze zbyt za cienkie sa?? ale jest jeszcze na nich dosc sporo okladziny, moze wina przsewodu?? aha i jakie sa grube klocki nowe do dt?? ile mm??? z gory dzieki niewiem co mam juz robic jezdze po prostu bez przedniego hamulca a to do najprzyjemniejszych nie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowisz ze czysciles zacisk, rozbierales go na czesci pierwsze i w ogole, to wydaje sie to nienormalne, moze lejesz zly plyn, sprawdz na zbiorniczku jaki powinien byc, jesli czujesz opor na klamce jak ja przyciskasz i hamuje to znaczy ze zapowietrzony raczej nie jest,

cos mi sie wydaje ze to jest wina zacisku, slabo go wyczysciles moze, wszystko plynnie chodzi?

nowe klocki do mojej DRki mialy 5-6mm grubosci okladziny. wymienilem dopiero jak blache bylo widac :D ale hamowaly poki bylo choc troche okladziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczyść jeszcze raz wszystko dokładnie i posmaruj tłoczek specjalną wazeliną ( do nabycia prawie w każdym sklepie motoryzacyjnym) następnie delikatnie naciskaj klamkę żeby tłoczek się ruszył i wciskaj go z powrotem. Jak poczujesz że chodzi lekko to powinno być już ok!. Jak bedzie nadal problem to napisz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokuj z zaciskiem, to wina pompy.

Sa 2 mozliwosci - zatkany maly otworek wyrownujacy cisnienie w pompie, znajduje sie obok duzego otworu laczacego zbiornik pompy z jej korpusem. Trzeba wyciagnac plyn strzykawka tak zeby duzy otwor byl zakryty plynem i sprawdzic droznosc malego otworka cienkim drutem,

- druga to brak pelnego ruchu tloka pompy z powodu blokady kolo segera trzymajacego cale wnetrze pompy w kupie, moze to byc brud lub rdza, ktora zdazyla sie np mnie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...