Skocz do zawartości

Świeżo po wypadku


Olek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zupelnie nie rozumiem Waszych obaw o skorzystanie z pomocy specjalisty z dziedziny prawa.

 

Roszczenia odszkodowawcze jest to na tyle specyficznym roszczeniem, ze niewiedza/brak doswiadczenia przeklada sie bezposrednio na ubytek zlotowek w kwocie odszkodowania. Takie pseudo-oszczedzanie i dzialanie na wlasna reke zazwyczaj konczy sie tym, ze poszkodowany otrzymuje mniejsze odszkodowanie niz gdyby wzial prawnika uwzgledniajac nawet jego wynagrodzenie. Nie zgrywajcie wiec na sile specjalistow, bo przeczytanie kilku artykulow czy opinie kolegi-amatora nie wystarcza do wlasciwego poprowadzenia sprawy.

 

Kolejna sprawa, to ostatecznie i tak koszty profesjonalnego pelnomocnika pokryje Wam strona przeciwna (ubezpieczyciel/sprawca wypadku).

 

PS> i nie mowie tu absolutnie o wynajmowaniu firmy polecanej na scigaczu.pl. Jak dla mnie takie "specjalizowanie" sie zalatuje czystym marketingiem i niekoniecznie dobym wynikiem.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sprawca wypadku miał prawo jazdy, OC i nie znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, towarzystwo ubezpieczeniowe, do którego należy, pokrywa tego typu szkody.

 

To czy sprawca miał OC, był trzeźwy i miał prawo jazdy nie ma tu kompletnie nic do rzeczy. To tak na marginesie.

 

Co do zastępczego środka transportu: nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej żeby domagać się pojazdu zastępczego. Poszkodowany może mieszkać w takiej lokalizacji że brak pojazdu uniemożliwia mu np. dojazd do pracy bądź powoduje że dojazd zajmuje mu parę godzin.

 

Czy w sprawach odszkodowań cywilnych za każdym razem niezbędny jest prawnik? Uważam, że należy walczyć we własnym zakresie na etapie przedsądowym (o ile oczywiście dysponujemy minimum wiedzy w tym temacie) , a dobrego prawnika brać dopiero w chwili kiedy decydujemy się założyć sprawę sądową.

 

Wszelkie firmy tzw. dochodzenia odszkodowań uważam za hieny żerujące na nieszczęściu ale to oczywiście tylko moja prywatna opinia.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Poniósł Pan stratę? To proszę udokumentować, za ile kupił Pan spodnie, zniszczone w czasie wypadku? Nie ma rachunku? Trudno, nic nie wypłacimy. Złamana ręka? Nasza komisja orzekła zerowy procent uszczerbku na zdrowiu, jakie odszkodowanie! Koszty leczenia? A po co leczył się Pan prywatnie? A nie można było odczekać te 3 miesiące na darmową rehabilitację w państwowym szpitalu? Proszę czekać, na naszą decyzję. Jak to mija już 3 miesiące? A wie Pan ile inni czekają? To ja Pana jednego obsługuję czy co? Dobra, dobra, coś tam panu wypłacę, ”

 

„Dobrze wypłacamy Panu za zniszczone ubranie 237 złotych i 30 groszy, za leki 23 złote 45 groszy, za uszczerbek na zdrowiu , proszę Pana, całe pięć tysięcy złotych, atu, tu proszę podpisać, pokwitować ugodę, i już do kasy, o tamtędy, pani Basiu, proszę Panu wypłacić należność, ma Pani tyle pieniędzy dziś w kasie?”

 

„niniejszym zawiadamiamy, iż odszkodowanie nie może być przyznane, ponieważ wypadek miał inny przebieg, niż opisywany przez Pana”

Albo:

„niniejszym zawiadamiamy, iż odszkodowanie nie może być przyznane, gdyż nasz klient (ubezpieczony) nie czuje się winnym spowodowania wypadku, a pana relacja nie odpowiada prawdzie”

 

Ilu z nas po takiej rozmowie ma jeszcze ochote iść samemu do sądu?

 

Dlatego PROFESJONALNA firma zajmująca się pomocą poszkodowanym w wypadkach powinna:

Profesjonalnie wyliczyć należne odszkodowanie

Postarać się uzyskać jak najwięcej dla klienta w postępowaniu przedsądowym

Zapewnić mu profesjonalną opiekę prawną w toku postępowania sądowego.

 

A pani, która zajmuje sie pisaniem podań i wniosków, i dorabia sobie "pomagając" poszkodowanym w wypadkach to można powiedzieć, że żeruje na cudzym nieszczęściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Poniósł Pan stratę? To proszę udokumentować, za ile kupił Pan spodnie, zniszczone w czasie wypadku? Nie ma rachunku? Trudno, nic nie wypłacimy. Złamana ręka? Nasza komisja orzekła zerowy procent uszczerbku na zdrowiu, jakie odszkodowanie! Koszty leczenia? A po co leczył się Pan prywatnie? A nie można było odczekać te 3 miesiące na darmową rehabilitację w państwowym szpitalu? Proszę czekać, na naszą decyzję. Jak to mija już 3 miesiące? A wie Pan ile inni czekają? To ja Pana jednego obsługuję czy co? Dobra, dobra, coś tam panu wypłacę, ”

 

„Dobrze wypłacamy Panu za zniszczone ubranie 237 złotych i 30 groszy, za leki 23 złote 45 groszy, za uszczerbek na zdrowiu , proszę Pana, całe pięć tysięcy złotych, atu, tu proszę podpisać, pokwitować ugodę, i już do kasy, o tamtędy, pani Basiu, proszę Panu wypłacić należność, ma Pani tyle pieniędzy dziś w kasie?”

 

„niniejszym zawiadamiamy, iż odszkodowanie nie może być przyznane, ponieważ wypadek miał inny przebieg, niż opisywany przez Pana”

Albo:

„niniejszym zawiadamiamy, iż odszkodowanie nie może być przyznane, gdyż nasz klient (ubezpieczony) nie czuje się winnym spowodowania wypadku, a pana relacja nie odpowiada prawdzie”

 

Ilu z nas po takiej rozmowie ma jeszcze ochote iść samemu do sądu?

 

Dlatego PROFESJONALNA firma zajmująca się pomocą poszkodowanym w wypadkach powinna:

Profesjonalnie wyliczyć należne odszkodowanie

Postarać się uzyskać jak najwięcej dla klienta w postępowaniu przedsądowym

Zapewnić mu profesjonalną opiekę prawną w toku postępowania sądowego.

 

A pani, która zajmuje sie pisaniem podań i wniosków, i dorabia sobie "pomagając" poszkodowanym w wypadkach to można powiedzieć, że żeruje na cudzym nieszczęściu.

 

 

Fajne, czyta się jak powieść - tylko zastanawiam się jakie były powody takich a nie innych odpowiedzi.

Zgadzam się z Browarnym,, że na wstępnym etapie likwidacji szkody nie ma sensu korzystać z pomocy PROFESJONALNYCH firm. Co do możliwości uzyskiwania odszkodowań z tytułu uszkodzonego sprzętu, mienia (czyli ubrań, rzeczy które się miało ze sobą), niemożności korzystania z własnego pojazdu oraz ubytku wartości handlowej pojazdu - zaręczam, że każda poważna firma ubezpieczeniowa to wyliczy, więcej, będzie chciała zapłacić. Ważne, by w rozmowach z firma nie stać na stanowisku "Miałem kolizję/wypadek więc mi się należy => musicie mi zapłacić" Owszem, ale firma musi ale w ramach obowiązującego prawa - i nie należy liczyć, że siedzą tam idioci, którzy nie wiedzą co i ile kosztuje. Uprzedzam pytanie - robię to na co dzień , czytam roszczenia ludzi i wiem jak to przedstawiają - więcej - nawet tutaj na forum, podejrzewam, że wielu z NAS nie napisze do końca jaki był przebieg ich rozmów z ubezpieczycielami - łatwo wyciągać wyrwane z kontekstu zdania.

I dodatkowo - jeśli firma czegoś nie uznaje, odmawia to musi to udowodnić -odmowa na zasadzie - nie, bo nie - nie jest ważna. A poszkodowany ma prawo otrzymać kopie dokumentów które zostały użyte w procesie likwidacji szkody (niekiedy odpłatnie).

Nie chce odstraszać od tzw PROFESIONALNYCH firm ale wierz mi - wielokrotnie odmawiałem zapłaty za koszty ponoszone przez korzystającego z oferty takiej firmy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze na etapie postepowania przedsadowego mozna troszczyc sie samemu o wlasne sprawy. Generalnie prawnik moze bedzie milej przez nich traktowany, ale znacznej roznicy w proponowanym odszkodowaniu zazwyczaj nie wywalczy.

 

Dodatkowo dochodzi ten problem, ze za prawnika w postepowaniu przedsadowym ubezpieczyciel nie zwroci Wam pieniedzy - generalnie wiec tutaj lepiej walczyc samemu w oparciu o konsultacje z prawnikiem.

 

Natomiast co do postepowania sadowego: oczywiscie, ze rowniez mozna samemu walczyc, ale zastanowcie sie jakie macie szanse, skoro po jednej stronie bedzie profesjonalny pelnomocnik ubezpieczyciela, a po drugiej stronie amator, bez zadnego doswiadczenia na sali rozpraw?

 

Musicie tez liczyc sie z tym, ze ubezpieczyciele zazwyczaj walcza przez wszystkie istancje sadowe. Nie zwazaja na rosnace koszty procesu liczac po prostu bezczelnie, ze moze stronie przeciwnej sie odechce i zgodzi sie wziac oferowane pieniadze zamiast czekac na kolejna instancje. Szczegolnie tyczy sie to pelnomocnikow PZU.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dochodzi ten problem, ze za prawnika w postepowaniu przedsadowym ubezpieczyciel nie zwroci Wam pieniedzy - generalnie wiec tutaj lepiej walczyc samemu w oparciu o konsultacje z prawnikiem.

 

Dokładnie tak.

 

Obserwuję rynek ubezpieczeniowy i obsługę klienta. Nie mam doświadczenia z małymi miejscowościami ale w dużych miastach według mnie obsługa i podejście do klienta znacznie się poprawiło. Ma na to wpływ również coraz większa świadomość swoich praw wśród klientów.

 

Jest jeszcze jedna kwestia: żaden zakład ubezpieczeń nie pozwoli zaciągnąć się do sądu jeżeli bezprawnie obciął odszkodowanie (innymi słowy przyciął w ciula :D ) bo to wygeneruje mu tylko koszty. Jest zatem spora szansa że otrzymamy to co się należy bez pomocy prawnej, a już na pewno bez pomocy hien któe ściągną 30-40% odszkodowania.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już na pewno bez pomocy hien któe ściągną 30-40% odszkodowania.

 

Firma, z którą ja miałem kontakt (na szczęście nie jako poszkodowany) bierze od 10% (przy sprawach aktualnych) do 30% (przy sprawach, które lada chwila ulegną lub już uległy przedawnieniu).

 

A na etapie postepowania przedsadowego rzeczywiście można samemu powalczyć o swoje sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...