Skocz do zawartości

Piaggio NRG- problem, sam jedzie


necko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moj kolega ma problem ze skuterem, ja na skuterach snam się raczej średnio więc proszę o pomoc was.

Problem polega na tym, że skuter stojąc po pewnej chwili od odpalenia większa obroty do pewnego poziomu i zaczyna sam jechac, oprocz tego podczas jazdy strasznie sie nagrzewa (płyn w chłodnicy jest). Skuter został zakupiony kilka dni temu, oczywiści wszystko było ok, jedzie 90 km/h. Oprocz tego ze sam rusza idzie nim normalnie jechac (no w miare normalnie bo na postoju trzeba trzymac hamulec a obroty sa dosc wysokie).

Czy to wina sprzęgła, dodam jeszcze że kręcąc kołem do przodu i do tyłu czuć taki luz i dziwny dzwięk jakby coś tam latało (wcześniej tego nie było bo jak kupił to sprawdzalem), a może to cos z gaźnikiem, czy skutery mają śrubke podnoszacą przepustnicę (do regulacji obrotów). Co do tej chłodnicy- moze to byc wina pomki? Co mogło sie stać? Proszę ekspertów o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mają.Silniki w skuterach to to samo co w normalnych moto 2t.Tyle tlyko ze za cylindrem bus upieprzyl silnik boshem i wyjol skrzynie biegow:Disam wal zostaje.popusc srube na gazniku.sprzegl oraczej nie ono po prostu zlaancza bo musi no .pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skuterkach sprzęgło zaczyna puszczac od pewnego zakresu obrotów wiec ma poprostu za wysokie obroty ktore trzeba zmniejszyć na gaźniku.

na postoju trzeba trzymac hamulec

sprzegło ostro dostaje prz takiej operacji :banghead: to tak jakbyś trzymał hamulec w normalnym moto i próbował ryszyć powoli puszczając sprzęgło ( no chyba ze wy trzymacie przedni hamulec i zaczyna sam palic gume ;) :banghead: to wtedy sprzegło az tak nie dostaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam skuter.... zmniejsz obroty, dawkę paliwa i ustaw mieszankę z powietrzem jaką powinien dostawac i bedzie spoko.... tak żeby chodził i nie gasł.... u mnie tez tak było na postoju, ale mi świrowało ssanie... ale i tak sie wyregulowało dawka paliwa... napewno to zrobisz, to jest taka sama zasada jak we wszystkich motocyklach z gażnikiem. skutery niczym się nie różnią w tym przypadku... siema! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...