Skocz do zawartości

Pogoda PIĘKNA i PODSTĘPNA


Romualdo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio badania robiłem i było wszystko w normie ale zastanawiam się nad lekkim ubrankiem na takie upały ...Skoro zdarzają się zasłabnięcia na moto ....to trzeba zacząć o tym pomyśleć .... zdrówka życzę :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zasabnął lub zasnął kiedyś na moto?

 

tak, ja 2 razy zasnalem.

1 raz w niemczech jadac mz okolo 100km/h, wraz z 2 qmplami. bylo strasznie goraco. z relacji qmpla wygladalo to tak, ze jadac jako drugi zaczalem wyprzedzac pierwszego, zaczalem pochylac sie nad bakiem i qmpel jadacy z tylu zorientowal sie, ze cos jest nie tak i zaczal trabic - wtedy sie poderwalem i obudzilem. trwalo to kilka sekund. ja sie czulem tak, jak sie czuje czlowiek po przebudzeniu - ogolnie nie wiadomo o co chodzi :icon_mrgreen:

2 raz jadac samemu, to byla sekunda? moze dwie... tez goraco, prosta droga no i w sumie na jakiejs dziurze mnie podbilo. tez uczucie: o sooo chodzi? chociaz nie wiem czy nazwac to zasnieciem. krotki brak swiadomosci?

 

 

to co opisujesz u Ciebie, to raczej bylo zemdlenie. nie da sie zasnac lecac bezwladnie. ja dlugo myslalem o moich "przygodach" i dopiero smieszne filmiki z udzialem malych zasypiajacych dzieci (co leca pod stol, czy na jedzenie), uswiadomily mi, ze czlowiek zasypia powoli, co mialo miejsce na pewno w 1 moim przypadku, a w drugim nie bylo swiadkow, wiec do konca pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaj szybko do zdrowia i na trasę! :banghead:

 

Ja przysnąłem kiedyś za kierownicą, w nocy na autostradzie M5 w Anglii - miałem ciężki dzień, pobudka przed świtem, powrót koło 2 w nocy, do tego za sobą około 600 km nastukanych bez odpoczynku... droga prosta i w miarę pusta, nie mam pojęcia ile to trwało - pamiętam tylko jak walczyłem z sennością i nagle się obudziłem :smile: Pewnie góra kilka sekund ale i tak strachu się najadłem a adrenalina tak mi skoczyła, że senność z miejsca minęła :buttrock: Kilkadziesiąt km wcześniej na tej właśnie autostradzie mijałem znaki drogowe "TIREDNESS KILLS" :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wspolczoje i szybko wracaj do zdrowia!

 

Co do samego zdarzenia i okolicznosci to nie tak trudno jest zapobiec takim sytuacjom. Podstawa to chusta na szyji. Tak, dobrze przeczytaliscie! W upale, pot itd bedzie nasaczal huste ktora wilgotna bedzie chlodzila krew plynaca do mozgu. W olbrzymie upaly mozna nawet zatrzymac sie na stacji i zmoczyc sobie huste na stacji i dopiero rzucic na szyje.

 

Pozdrawiam!

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...