Skocz do zawartości

sprzęgło aprilia rs 125


emil1005
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w poprzednim moto miałem takie objawy jak jedna tarcza się posypała przez nie dbanie o olej - musisz spuścić ten co masz, jak będą tam kawałki tarczy wielkości kamyków to czeka cię rozkręcanie. Jeśli olej będzie bez grudek to nalej nowy i sprawdź jak na nim się zachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda 4km nic nie dała sprzęgło nadal martwe :(

nie miałem czasu jeszcze zlać oleju ale jutro to zrobię z rana i zobaczymy

ale byłem u mechanika i powiedział mi ze będzie miał czas dopiero za jakiś tydzień :(

znacie może gdzie można kupić części do aprili Red Rose 125 (silnik rotax 123) a w szczególności tarcze jaki i koszyk ???

 

a powiedzcie mi jeszcze ile mój motorek może być wart

Edytowane przez Drafia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys jak chcialem do AF1 tarcze sprzeglowe w larssonie to mi od red rose chcieli dac, wiec zadzwon do larssona, kiedys byla jeszcze w warszawie motoroma czy cos takiego i oni mieli czesci do wlochow, za komplet tarcz zaplacilem tam 160zł

 

:D

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąć dekiel od sprzęgła 15 minut roboty i wszystko widać szkoda kasy na mechanikam lepiej za to do baku zalać i się troche dokształcić :D

 

Powodem może byc za gęsty olej i popriostu sporzęgło ciągnie albo regulacja na lince...

 

PS jechałeś 4km i pytowałeś biegi bez sprzęgła ? tak wnioskuje skoro ci nie wysprzęgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem może przesadziłem ze 4km ale dwa będzie, na 2 biegu oczywiście nie zmieniałem biegów

a jak nigdy nie rozbierałem to mogę coś popieprzyć nie znam zbytnio się na tym

 

kurde 160 za same tarcze drogo :D w sumie znalazłem w larssonie za 119zł ale niby na stanie niema

opłaca a co sądzicie o tej uszczelce pokrywy sprzęgła za niecałe 4zł

http://www.sklep1.larsson.pl/Parts.aspx?Ca...nd&motId=100237

 

znalazłem gościa na allegro który ma tarcze i kosz łożyska za 200zł niby idealne i w sumie gość ma ponad 300komętarzy to może nie kantuje

Edytowane przez Drafia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był by toś chętny pomóc mi go rozebrać i zrobić?

powiedzcie mi jak podkręcam wszystkie śruby te boczne i wajchę biegów to mam wykręcić Linke sprzęgła oraz czy mam odłączyć wężyki od oleju do dozownika

 

spuściłem olej z przekładni było go około 0,8l i teraz widać ze tarcze tam w środku są naciągane i coś się naciąga ale niestety nie działa

Edytowane przez Drafia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: linki sprzęgła się nie wykręca-dlatego, że pancerz jest wsadzony w pokrywę z dwiema gumowymi uszczelkami a linka doczepiona jest do płytki i zdjąć ją można dopiero po odkręceniu pokrywy sprzęgła. O ile pamiętam dozownika nie trzeba ściągać, ale wężyki jak najbardziej (pamiętaj że później dozownik trzeba odpowietrzyć). Kilka minut roboty i sprzęgło masz na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze dzisiaj niedziela to może bym to zrobił

ale pomoc i tak by sie przydała

a jak się go odpowietrza dozownik a można nie ściągać wężyków od dozownika

a potem jak bym go składał to tą samą uszczelkę mogę użyć czy raczej nie

 

a i niebyła w oleju żadnych kawałków tarcz nie widziałem

Edytowane przez Drafia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jeszcze nic nie zrobiłem brak czasu

ale mam pytanie olej do silnika to może być bo niewiem co było wcześniej :

Motul Transoil Expert 10W40 1l. olej przekładniowy półsynt.

 

a tą pokrywę silnika mogę uszczelnić tylko silikonem bez uszczelki tym do wysokich temperatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka wymiana łożysk sprzęgła i kupiłem właśnie olej o którym wspomniałeś. W serwisówce jest napisane że ma być 75w90, ale na stronie motula wyczytałem że MTE 10W40 można stosować do silników do których zaleca się 80W, więc będzie dobry. Nie uszczelniaj samym sylikonem, jak robisz coś przy silniku to raz i porządnie. Ewentualnie możesz spróbować starą uszczelkę posmarować sylikonem jeśli nie porwiesz jej przy rozbieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rozkręciłem tarcze są w dobrym stanie więc skręcam ponownie tylko w miedzy czasie umyłem tarcze benzyną i zostawiłem w oleju 10w40 lotos półsyntetyk zobaczę czy może tylko się jednak porządnie posklejały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...