Skocz do zawartości

AC, a szaleństwo w lesie...


zdano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie PZU znalazlem:

 

Ubezpieczenie autocasco gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy nastąpi uszkodzenie pojazdu lub jego wyposażenia wskutek:

 

* zderzenia z innym pojazdem, osobami, zwierzętami lub przedmiotami;

# działania osób trzecich;

# zdarzeń losowych takich jak powódź, pożar;

# działania czynników termicznych lub chemicznych;

# kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia;

# uszkodzenia pojazdu po kradzieży lub próbie kradzieży.

 

i teraz pytanie: Czy jak pierd***ne w drzewo szalejąc w lesie i moto rozleci sie na dwa kawalki, to mam szanse na jakies odszkodowanie (z AC) ?? bo nie wiem jak interpretowac "zderzenie z przedmiotami"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy właśnie w lesie uszkodził quada, zgłoaił szkode z AC i nie było problemu.

 

Jazda po lesie to napewno nie sport ekstremalny a raczej amatorskie uprawianie sportu.

 

Musisz się dokładnie wczytać w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po lesie to napewno nie sport ekstremalny a raczej amatorskie uprawianie sportu.

 

Wiesz jak kupowalem ubezpieczenie z karta euro<26 to mi powiedzilei ze nie obejmuje jazdy na nartach(!) bo to sport wyczynowy, wiec musialem kupic drozsza karte ktora obejmuje jazde na nartach, bobsleje itd... stad watpliwosci co do ac. ale skoro quadzik dostal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy może trafić w drzewo jadąc drogą niepubliczną (np. w lesie) nie trzeba do tego sportowych szaleństw i AC na pewno to obejmie, gdyby w ubezpieczalni mówili co innego to nie wolno dać za wygraną i im oduścić. Jeżeli natomiast jeździsz poza drogami, np. między pieńkami po wycince, to nikt przcież tego nie skontroluje jeśli przełożysz graty na drogę i dodatkowo cykniesz kilka zdjęć na pamiątkę :icon_mrgreen:

 

Szacuneczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdano! Nie wiem, co to za ubezpieczenie, to "karta euro<26". :icon_mrgreen:

Jeżeli jest to NNW lub Ubezpieczenie Kosztów Leczenia za Granicą, to narty albo nurkowanie, albo inne bandżi może wymagać dodatkowej składki. Natomiast w AC bywa różnie, podobno w Link4 jak przekroczysz podwójną ciągłą linie i masz dzwona, to nie wypłacą odszkodowania :banghead:

Co firma ubezp. to inne OWU

Tylko w OC wsystkich obowiązują te same przepisy (ustawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...