Skocz do zawartości

Jawka ...


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec moj kumpel ma jawke wyrejstrowana (okolo 10 lat temu) i bym mogl ja od niego kupic za zgrzewke browara tylko ze ... nie wiem czy ja przywroc do ruchu :notworthy: jak by sie dalo zarejstrowac t obym wzial bo chce ja na blysk zrobic :) takie niedzielne motot bo do jazdy to mam honde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego tyle że ja dostałem jawkę która była wyrejestrowana 20 lat. Idziesz do WK i muwisz że kupiłeś motorek który nie był rejestrowany 10 lat dajesz umowę kupna sprzedaży ona sprawdza w spisie i jeśli jeszcze tam jest to płacisz za wyrobienie papierów i śmigasz :notworthy: :) :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to wyrejestrowanego 2T nie da się z powrotem zarejestrować...chyba że uzyska się opinię rzeczoznawcy (która kosztuje chyba 500zł) że pojazd jest zabytkiem albo jakimś tam dobrem kultury czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej się dowiedz zanim kupisz/będziesz remontował...koleś jak robiłem badanie tech. auta mówił mi to że ma MZ 250 wyrejestrowana 15 lat nie jeżdżoną i właśnie taką akcję ma i że się nie opłaca rejestrować na zabytek...ale może coś się pozmieniało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda :notworthy: dowiem sie bo warto by bylo odmlodzic zardzewiala jawke.Druga jawke ma zarejstrowana :) ale on nia jezdzi.Najlepsze jest to ze obydwu jawek jest pierwszym wlascicielem jego dziadek.Jedna ma 17 tys a druga 24 tys km przejechane.ja bym mial ta co ma 17 tys ale z silnikiem od tej co ma 24 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajos jak nie wiesz to nie pisz (i nie strasz szada)ja dostałem jawkę która była wyrejestrowana 20 lat i do rejestracji potrzebny był mi przegląd na motorek i umowa kupna-sprzedaży a żadnego żeczoznawcy nie było. Spisz sobie numery moto (ramy silnika i na tablicy rejestracyjnej) i idź do WK i się zapytaj czy w spisie jest jeszcze ta jawka bo mogli ją skasowąć(w moim przypadku w spisie była) i można wtedy rejestrować

Edytowane przez zaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajos jak nie wiesz to nie pisz (i nie strasz szada)ja dostałem jawkę która była wyrejestrowana 20 lat i do rejestracji potrzebny był mi przegląd na motorek i umowa kupna-sprzedaży a żadnego żeczoznawcy nie było. Spisz sobie numery moto (ramy silnika i na tablicy rejestracyjnej) i idź do WK i się zapytaj czy w spisie jest jeszcze ta jawka bo mogli ją skasowąć(w moim przypadku w spisie była) i można wtedy rejestrować

 

słuchaj ja nie chcę się wymądrzać...ale z tego co wiem to jest coś takiego że jak się wyrejestruje dwusówa to nie można go z powrotem zarejestrować bo jest jakaś tam ochrona środowiska a one zatruwają mocno...może Ty po prostu miałeś zarejestrowaną ale nie opłacaną...a z drugiej strony popatrz...gdyby było tak jak mówisz to ceny wyrejestrowanych np. Simsonów nie byłby 2 razy niższe od tych zarejestrowanych :notworthy: ...ale ja nie chcę się sprzeczać :)

 

Pozdro

Edytowane przez gajoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...