Skocz do zawartości

wydech do 2T


Rekomendowane odpowiedzi

To chyba efekt placebo z tym wkręcaniem na obroty :biggrin:

Końcówka ma raczej nikły wpływ na pracę silnika.

A powiedz co jeszcze tam zmieniłeś oprócz izolacji akustycznej?

Bo nawet te orginalne końcówki chyba są przelotowe. Czy nie? Najwyżej mogą być cięższe ale żadnych blaszek czy innych pierdułek raczej tam się nie stosuje.

Zasadniczą rolę powinien grać dyfuzor. Dla mnie ciekawe jest na czym polega tuningowość tych tub rezonansowych. Czy są inaczej ukształtowane? Lepiej współgrają z silnikiem? Poprawiają płukanie? Czy może orginalne tuby mają jakieś przegrody a tuningowe nie?

 

Nie placebo tylko rwij sie glebo :wink:

 

Końcówa ma wpływ kolego i to wyczuwalny.

Prosty przykład: Rozkręciłem raz końcówke i wszystkie otwory w rdzeniu były zaślepione spalonym olejem itp. substancjami - to zresztą słychać bo zamiast bzyczenia motor pierdzi - po wyczyszczeniu rdzenia wsadziłem go spowrotem tak jak było i co? Slychać było ładne bzyczenie to raz a po drugie motor o wiele lepiej mi na obroty wskakiwał , lepszy dół - szok.

Ten manewr natomiast z myjkami sie sprawdza w 100% - jak ktoś nie wierzy to niech sobie lepiej sprawdzi i mi podziekuje puźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem bliski zastosowania patentu Myszona, ale niestety okazał się za drogi :-). Już chciałem kupować te myjki no i przypadkiem znalazłem w piwnicy ładny kawałek waty - oczywiście za darmo, więc wybór był prosty. No i mam watę. Ale następnym razem spróbuję z myjkami. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...