Skocz do zawartości

Prawo Jazdy w USA itp...


Pitu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy nasze polskie prawo jazdy (które mam nadzieje zdobyć w lipcu :)) jest honorowane przez inne kraje? Domyślam się, że w Unii Europejskiej nie ma z tym problemu, ale jak wygląda sprawa np. w Ameryce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś, kiedy się o nie ubiegać? Bo za tydzień jade sobie ustalić date egzaminu na prawko, i czy mam wtedy złożyć jakieś dodatkowe dokumenty, czy moge po otrzymaniu dokumentu już (i jaki to koszt) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o USA to mędzynarodowe prawo jazdy nie jest tam "honorowane" przez policje, aby można było jeździć trzeba już będąc w stanach zgłosić się do urzędu i wyrobić sam dokument (bez żadnych egzaminów), nie wiem do jakiego urzędu się po to zgłasza ale jak bedziesz zainteresowany to moge zapytać ojca, ale jest napewno tak jak piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa z tym prawem jazdy w USA, bo każdy stan ma inne prawo. W jednym moze być tak a w drugim inaczej. Ale jeśli zrobisz tak jak mówi melon, to z takim prawkiem mozesz chyba smigać wszędzie bez większych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj bart byl w SAN FRANCISCO :notworthy: i niedos ze mial tylko polskie prawko to jeszcze bardzo milo sie z policjantem mu rozmawialo. Zepsul sie samochod i policjant sie zatrzymal pomogl przepchnac auto za zakret (a bylo to juz w nocy) ostrzegl mojego brata o niebezpieczenstwie i poczekal az uda sie uruchomic ttak zeby nikt go np.nie napadl. Po prostu w Stanach policja wie od czego jest.Śłuzy pomoca a nie wlepia mandaty (tzn.wlepia ale kiedy tzreba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

z tym ze dostaniesz prawko na zasadzie pokazania swojego to bym za bardzo nie liczyl po 11 wrzesnia sie strasznie pozmieniallo i nie jest to juz takie proste. prawko miedzynarodowe wydawane w polsce - radzilbym oszczedzic sobie pieniedzy i stania w kolejce (wstyd wyciagac w usa a jak juz wyciagniesz zaczynaja sie problemy bo facet nie wierzy ze to moze byc dokument)

 

ja przejezdzilem cale stany na swoim prawku z polski (oczywiscie nowe jak katra kredytowa) i niegdy nie bylo problemu

 

co prawda pozniej jak bedziesz zamierzal kupic wlasne auto to radze zrobic prawko w USA egz szybki i sprawnie w 1,5 godz zalatwisz wszystko koszt ok 20$ a znizki jakie uzyskasz w ubezpieczalni znaczne ale to jak wspomniane zostalo zalezy tez od stanu.

 

ogolnie warto miec jak nie prawko to NON DRIVING LICENCE nie uprawnia do prowadzenia a jest dok USA wiec w sklepach jak zapragniesz piva mniej klopotow i zachodu cie czeka. i ten papierek jak bedziesz mial social security number dostaniesz szybko i bezbolesnie koszt chyba ok 11$

 

ceny mogly sie troche zmienic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...