Skocz do zawartości

Problem z zaworem wydechowym


endurowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zaworem wydechowym, bo kompletnie mi nie dziala. Cały ten mechanizm sie rusza we wszystkie boki i nie uruchamia tej klapki. Ta klapka zamknęła sie i tylko ręką ją moge otworzyć. W linku jest podane o co mi chodzi. poruszają się częsći 13, 14 i 22 a ta klapka 20 tez nie działa? Co moze być przyczyna takiego uszkodzenia, acha jeszcze kiedyś jak jeżdzilem to w drodze zgubilem częsc 23 moze to cos ma wspolnego z uszkodzeniem?

 

To jest link:

http://www.ktminfo.com/partscat/Parts.asp?...20390&CatID=482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcenie śrubki 15 nic nie da bo to tylko ściska uchwyt, mi chodzi o to że ten cały osprzęt 13 jest cały ruchomy i sie obraca wokol siebie i moze wie ktoś jak to mozna sprawdzic zeby to dobrze dzialalo i zeby bylo to wszystko dobrze zamocowane??

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz glowice i patrzysz co sie dzieje przy dodawaniu gazu jak sie otwiera itd mozliwe ze poprostu sie zuzyl lub cos walnelo podokrecaj i wyczysc jak to nic nie da to raczej nowy bedziesz musial kupic a poprostu moze cos ci sie urwalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz glowice i patrzysz co sie dzieje przy dodawaniu gazu jak sie otwiera itd mozliwe ze poprostu sie zuzyl lub cos walnelo podokrecaj i wyczysc jak to nic nie da to raczej nowy bedziesz musial kupic a poprostu moze cos ci sie urwalo ?

To nie dt'tka że masz zawór na linke. Tu jest skomplikowany mechanizm który działa dzięki sile odśrodkowej po przekroczeniu danych obrotów (około 7500/min) i nie ma tu żadnych linek.

 

Dokładnie, rozkręciłem i zobaczyłem że cała ta klapka 20 jest urwana i teraz szukam jakiejś używanej, niektorzy mówią ze całkowicie wyrzucają te klapki. Czy to dobre rozwiązanie?

Wątpie żebyś znalazł używaną, ale szukaj, a pomysł z wyrzuceniem jej jest do dupy bo wtedy stracisz cały dół, który i tak w dwusuwie 125 jest dość słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chchiałem sprawdzic jak to dokładnie działa i ciagne za ten haczyk 13 to on nie chodzi ani w góre ani w doł tylko kręci sie wokoł własnej osi, a powinien chyba w doł i góre zeby uruchamiał dżwignie 14.

Wicie jak to sprawdzic czy to działa wogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicie jak to sprawdzic czy to działa wogole?

Sprawdzić możesz tylko na włączonym silniku, jak zdejmiesz dekiel zakrywający ten zawór i odkręcisz gaz aż silnik osiągnie obroty przy których zawór się otwiera i po prostu zobaczysz czy rzeczywiście się otwiera czy stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...