Skocz do zawartości

Wymiana oleju w lagach CBR600 F3


kiler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czuje że w mojej cbr F3 jest już dosyć mało oleju w lagach chyba trzeba by do nich zajrzeć ale szukałem na forum i czytałem http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,1976940.html ale albo paweł opisuje to zbyt fachowo albo ja nie nadązam za jego myśleniem :flesje: :) . Czy jest ktoś kto wymieniał olej w F3 i ew byłby mi w stanie napisać jak to zrobiś krok po kroku .pamiętam że kiedys (jakieś 10 lat temu) w mz robiłem to tak że odkręciłem śruby spustowe jak wyciekły resztki oleju to odwróciłem lagi "do góry nogami' i strzykawką wlewałem olej przez te właśnie otwory spustowe ale chyba nie tak to przewidują normy :flesje: ;) Poza tym z tego co się doczytałem to dobrze jest wszystko przemyś żeby wypłukać cały syf który sie tam zgromadził No i oczywiście podstawowe pytanie to ile tego oleju nalać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymienialem olej w lagach w swojej F2. Tez mialem obawy zeby brac sie za to samemu, ale poszlo mi calkiem sprawnie.

Najpierw odkrecilem przednie kolo i wyjalem z widelca. Pozniej dokrecilem przedni blotnik. Nastepnie odkrecilem zaciski hamulcowe. Poluzowalem 2 sruby mocujace lagi w polkach i wysunalem lagi calkowicie z polek. Pozniej odkrecilem mala srubke na dole lagi, zeby spuscic z niej olej . Dalej rozkrecalem cale lagi (sruba imbusowa od spodu widelca) zeby wymienic uszczelniacze. Po wymianie uszczelniaczy skrecilem wszystko z powrotem i na koniec zalalem olejem od gory tzn. odkrecilem gorna pokrywke lagi i przez nia wlewalem olej.

 

Jezeli chodzi o ilosc oleju to zajrzyj na www.louis.de zakladka MOTOBASE . Jesli masz model F3 to powinienes zalac chyba 508 cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...