Skocz do zawartości

Jak usunąć i przykeić naklejkę na motor


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie nie ma opcji żebyś ściągnął naklejkę w taki sposób , aby się nadawała do ponownego użycia.

po pierwsze klej, po drugie zawsze naklejka od ściągania coś się zdeformuje lub uszkodzi.

Pamiętaj o przyklejaniu płyn + woda to podstawa. Masz w tedy możliwość pełnego manewru naklejką nawet po jej naklejeniu. Później ostrożnie szmatką lub guma wyciskasz pęcherzyki i jest jak fabryka.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o przyklejaniu płyn + woda to podstawa. Masz w tedy możliwość pełnego manewru naklejką nawet po jej naklejeniu. Później ostrożnie szmatką lub guma wyciskasz pęcherzyki i jest jak fabryka.

Tak samo mi radził kiedyś specjalista od reklam wielkopowierzchniowych.

Oklejałem folią przezroczystą boki baku swojego Varana i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odklejasz podgrzewając opalarką lub suszarką , a naklejasz na zimno czyli woda z płynem na lakier i naklejasz i wyciskasz wodę z pod naklejki żeby usunąć pęcherzyki ,a jeżeli zostaną jakieś pęcherzyki to przekuwasz igłą i niema śladu, niema opcji żeby wykorzystać stara naklejkę po raz drugi

Edytowane przez McPerry

zapraszam serwis motocyklowy www.motor-garage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam 2 sposoby

1. Na cieplo - rozgrzewasz np suszarka i zdzierasz

1. Na zimno - acetonem (nie niszczy lakieru)

 

 

Acetonu nie polecam stosować tak na "pałę" nie sprawdzając najpierw. Aceton to silne g....., może zniszczyć. Pracowałem z Acetonem jakiś czas. Najpierw sprawdzić w jakimś mało widocznym miejscu czy nie niszczy lakieru, odczekać i sprawdzić czy nie zmatowiało. Potem dopiero używać na naklejkę. O ile element z naklejką ma ten sam fabryczny lakier co miejsce testowane. Na elementach plastikowych w ogóle odradzam stosowanie Acetonu.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdejmowania to dostałeś pare dobrych rad tzn z podgżaniem i toffikiem-krążkiem na wiertare-tylko małe obroty stosować trzeba tak jak piszą koledzy,a co do naklejki odzyskania to raczej niemożliwe,poszukaj na alledrogo są gostki co dorabiają naklejki jak orginały,i powiem ci że są dobrze wykonane,możesz dać im wzór swój i ci dorobi gostek jaką chcesz,po przyklejeniu super sie trzyma-sam zamawiałem,przykleiłem i nieruszyło jej nic,wacha,nawet polerka jej nieuszkodziła.mam nr gg gostka moge ci dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a jeżeli zostaną jakieś pęcherzyki to ......................... przekuwasz igłą i niema śladu

To znaczy że źle to zrobiłeś, wystarczy się troszkę przyłożyć i żaden pęcherzyk nie zostanie.Po to jest płyn że wymanewrujesz każdy pęcherzyk. Gorsze są włoski z jakiej szmatki.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przekuwaniem igłą i niema śladu to bym polemizował.jak sie przyłożysz to i bez żadnego płynu na sucho przykleisz,sam przyklejam w tyrce niejednokrotnie okleine na słupki drzwiowe oraz progowe itp na sucho,podgrzewam potem tylko miejsca zagięć by nieodłaziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tak ,ja tylko podałem metodę jak by się nie udało poprawnie nakleić naklejki to jest po prostu jakieś wyjście :)

Edytowane przez McPerry

zapraszam serwis motocyklowy www.motor-garage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...