Skocz do zawartości

Silnik YAMAHA FJ 1100


TytusDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem bo rozmawiałem z róznymi ludzmi i każdy co innego mówi . Aby rozłozyć silnij w FJ 1100 da sie to zrobic dostac do skrzyni bez ściagania cylindrów i głowicy ??? chce to zrobić poniewaz mam rozwaloną 2 i chce skrzynie wymienic NAPISZCIE ja kto tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob naprawy przedstawiony jest w tekscie angielskim powyzej, rowniez niezbedne narzedzia i materialy. Nie jest napisane ze wymienic trzeba wszystkie oringi ktore wyjete zostaly przy okazji rozbiorki, wiec ja o tym pisze.

Piszesz ze masz wszystkie narzedzia, Torxy tez ? Klucz dynamometryczny ?

Co z trzymaniem kosza sprzeglowego ?

Po wyjeciu silnika zdejmuje sie tylko boki i miske olejowa, oraz pompe olejowa i jej naped zeby sie dostac do skrzyni - rozbiera sie dol silnika a nie gore.

Z samego twego pytania, jak rowniez wieku widze ze nie masz pojecia o tym co chcesz robic. Dobrze jest patrzec optymistycznie na swoje mozliwosci, ale jedna drobna pomylka w tym projekcie i stracisz silnik.

Pomyslal bym raczej nad znalezieniem kogos bardziej doswiadczonego do pomocy.

Co to znaczy ze chcesz wymienic skrzynie, wszystkie walki z kolami i wodzikami ?

Potrzebne sa 2 kola i jeden wodzik.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam słuchaj ja mam dostęp do tych kluczy bo mam koleszke w serwisie motocykli tylko ja sie pytam z ciekawości ponieważ koleszka mi powiedzialł ze pod cylindrem są 2 sróby trzymające z góry karter tzw niespodzianka ale ja na rysunkach tego nigdzie nie mogłem znaleść i Ty mówisz ze nie ma wiec ja się ciesze a wymienic skrzynie bo taniej kupie skrzynie czyli zebatki z wałkami używane niż nową zębatke lub wymienie na nową

Doświadczenia zbytnio nie mam z japońcami bo to mój 1 japonieć POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no tak noto proponujesz wymienic 2 zebatki na nowe no w sumie tak bo slyszalem ze slabe są te 2 biegi w FJ noto reszta powinna byc git noto OK dzieki za informacje POZDRO

 

Cześć. Jak się skończyła przygoda z 2-ką?

U mnie wylata przy 4500 obr/min. Jeżdżę mimo to, bo przy normalnej eksploatacji tego nie odczuwam.

Nie wiem tylko, czy nie grozi to uszkodzeniem skrzyni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...