Skocz do zawartości

Skrzynia biegów ... nie chce wchodzić 3!!!!


minki22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !! Mam problem ze skrzynią biegów w Simsonie S51 ... Jest to skrzynia 4 biegowa i coś się stało w niej bo nie mam 3 biegu i 4 z resztą też ... juz tłumaczę : jak po 2 chcę wbić 3 bieg to muszę najpierw do dołu wcisnąć lekko a potem do góry i 3 bieg wskoczy(potem już nie mozna na 4 wbić) a znowu jak od razu po 2 chcę do góry na 3 to muszę się napocić ostro aby wbić bieg a i tak przeskoczy na 4 ...Nie mam pojęcia co się moze dziać ??????? :icon_twisted: już mnie denerwuje jazda na dwuch biegach i kombinowania " JAK BY TU WBIĆ ...". Moze ktoś z was poradzi mi co mam poczynić ?? Z góry dzia i pozdro All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie obędzie się bez rozbiórki silnika. Nie znam anatomii simsona, ale zapewne jest podobnie jak w mz. Przyczyna prawdopodobnie tkwi w mechanizmie zmieniacza biegów, może wodziki się zużyły? Tak czy siak na słuch tego nie ocenisz - klucz w dłoń i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

regulacja moze pomóc ale nie musi. ja miałem taki sam przypadek jak kolega, regulowałem skrzynie, zmieniłem wodzik ale dalej nie pomogło. Dopiero jak rozebrałem skrzynie i w środku jest taki wałeczek to on poprostu juz był zuzyty. Rowki które są na nim były już rozjechane na bok. taki wałeczek to koszt około 15zł. jak juz to wymieniłem to było wszystko oki:D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawiania - jak nie bedzie dzialac wg opisu, ustawiaj co 1/4 obrotu i powinno byc dobrze......... ja po zlozeniu silnika nie mialem zadnego biegu..... regulacja i chodzą jak w zegarku........ :D

Edytowane przez Bubu Goryl

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...