Skocz do zawartości

Posiadacze Yamahy Virago XV 1100 poznajmy się...


DonMariano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I co robimy z tym spotkaniem? Będzie coś?

DOPIERO WROCILEMZWAKACJI I CZYTAM ZE JEDNAK KTOS CHCE ZORGANIZOWAC COS ktos cos proponowal 27 sierpnia gdzies miedzy poznaniem a zielona, ale sie wiecej nie odezwal odnosnie tego spychowa to byla jedna z propozycji ale myslalem o wrzesniu i czekam na ewentualne propozyce nie biore sie za organizacje bo nie chce zeby potem ktos mial pretensje ze cos bylo nie tak a oze po prostu dam adres i kontakt do wlasciciela osrodka kazdy sam sobie cos zarezerwuje a reszte wspolnie zrobimyna miejscu sami przeciez nie musi byc tak jak zwykle ,,,taniec nagiej pani,, itp wystarczy wspolny przejazd ognisko pod zadaszeniem zreszta wierze w ludzi i ich pomyslowosc tylkoile osob by przyjechalo bo tak sammu tam byc to nic przyjemnego pozdrawiam

 

A czy leciwa 750 82r. może przyjechac na zlot???

virago to virago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Jestem za a nawet przeciw!!

 

A że tak się zapytam sznownych kolegów, jaki rozmiar sakw będzie leżał ładnie na naszych motorkach. Macie pwenie jakieś doświadczenie i pewnie niektórzy nawet praktykę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MarekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

 

To ja się też przywitam. Właśnie w minioną sobotę, po 14 latach postu motocyklowego, stałem się posiadaczem Virago 1100 trochę już leciwej (1986) ale myślę że też się liczy. Sporo jest przy niej do zrobienia ale zima przede mną. Jako że wcześniej posiadałem głównie weterany i Virago jest moim pierwszym "nowoczesnym" hehe :-D motorem, pewnie będę miał sporo pytań do wyjadaczy i specjalistów w tej dziedzinie.

 

I oto pierwsze pytanie:

 

Jako pierwszą rzecz zamierzam wymienić oleje i właśnie może polecicie mi co warto wlać do Virago ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

 

I oto pierwsze pytanie:

 

Jako pierwszą rzecz zamierzam wymienić oleje i właśnie może polecicie mi co warto wlać do Virago ?

 

Gdzieś na forum znalazłem całkiem sporą dyskucje na temat wyższości jednego oleju nad drugim (Chodziło o to czy może bardziej lub mniej lepki). Osobiście zalałem swoją olejem Texaco 10W40 MOTEX 4T-X. Jedyne co mode Ci doradzić to kup nie 3 l jak pisze na korku ale 4. Po wlaniu 3l miałem stan lekko powyżej minimum. Wlałem jeszcze z 0,5l i teraz jest o.k.

 

Pozdrawiam i witam w naszym gronie

Aby do Wiosny.. :flesje:

Edytowane przez MarekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki sam olej jak MarekJ. Uważam, że półsyntetyk jest dla Niej wystarczający i nie ma żadnej potrzeby, aby wlewać lepszy. Myślę, że Castrol, Texaco czy Aral, jeśli mają takie same parametry, to wszystko jedno. Różnica jest tylko w cenie.

 

W serwisówce znalazłem informację: "wymiana oleju z filtrem 3,1l", a potem: "pełna wymiana 3.6l". O co tu chodzi? U mnie 3,1 to też ciut powyżej minimum i czasem, przy przyspieszaniu lub w zakrętach, zwłaszcza na zimnym silniku mrugała do mnie czerwonym oczkiem poziomu oleju. Też wlałem 3,6, widać poziom u góry okienka i juz nic nie mruga.

Edytowane przez radekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki sam olej jak MarekJ. Uważam, że półsyntetyk jest dla Niej wystarczajšcy i nie ma żadnej potrzeby, aby wlewać lepszy. Mylę, że Castrol, Texaco czy Aral, jeli majš takie same parametry, to wszystko jedno. Różnica jest tylko w cenie.

 

W serwisówce znalazłem informację: "wymiana oleju z filtrem 3,1l", a potem: "pełna wymiana 3.6l". O co tu chodzi? U mnie 3,1 to też ciut powyżej minimum i czasem, przy przyspieszaniu lub w zakrętach, zwłaszcza na zimnym silniku mrugała do mnie czerwonym oczkiem poziomu oleju. Też wlałem 3,6, widać poziom u góry okienka i juz nic nie mruga.

no wlasnie o co chodzi z ta pelna wymiana 3,6 mozektos wie wiecej w temacie i podzieli sie z kolegami wiadomosciami a co z tym spotkaniem byla propozycja 16.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku dziękuję za odpowiedzi w sprawie oleju. Wlałem wczoraj Motul 15W50 i dość ładnie chodzi lepiej niż na starym (a co tam było to nie wiem).

 

A odnośnie:

 

no wlasnie o co chodzi z ta pelna wymiana 3,6 mozektos wie wiecej w temacie i podzieli sie z kolegami wiadomosciami a co z tym spotkaniem byla propozycja 16.09

 

to nie wiem skąd macie tę wartość 3,6 litra. Ja mojej dokumentacji mam napisane wyraźne:

 

With filter change .... 3,1 litres

Oil change only ....... 3,0 litres

 

Różnica tej setki wynika z tego iż w filtrze oleju pewnie tyle zostaje jeśli się go nie wymienia.

Natomiast te 3,6 litra to nie wiem skąd? Przejrzałem instrukcję i na taką wartość się nie natknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Te 3,6 to z praktyki wynika. 3l było tuż nad min 3,1l niwiele zmieniło 3,6l dało oczekiwany rezultat z poziomem.

A ile wlałeś i jak wygląda u Ciebie stan?

Może były różne wersje skrzyni ( nasze i amerykańskie)

Pozdrawiam

 

Wlałem jakieś 3,2 litra i przy wyłączonym silniku mam stan 2-3milimetry od górnej krawędzi szybki. Sprawdzę jeszcze jutro dokładnie i potwierdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!

 

 

Tematem tego wątku było spotkanie. Może byśmy ustaliki jakiś termin?

Wybierzmy jakiś statystyczny środek ( nie pisze tego dlatego że jestem w Łodzi). Zbierzmy nr telefonów czy emaili i przymierzmy się do jakiegoś terminu. Faktem jest to że pogoda będzie coraz gorsza i nie będzie fajnie jak będzie zimno. Jeżeli nie da rady inaczej to chociaz zróbmy kilka małych lokalnych spotkań ( typu Łódź i okolice, Katowice i okolice, Poznań itd....) Jak zaczniemy to potem pójdzie.

 

Popzdrawiam i czekam na jakiś znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem tego wątku było spotkanie. Może byśmy ustaliki jakiś termin?

(..)

Popzdrawiam i czekam na jakiś znak.

A może by podłączyć się pod >to spotkanie<???

 

Termin znany, lokalizacja w centrum kraju i poza tym będą ludzie z forum ;)

 

 

Wiem że może być różnie z pogodą, ale trza być twardym :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...