Skocz do zawartości

Posiadacze Hond ...


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkasz daleko, więc nie będziesz pewnie tyle jechał do mnie, ale ja będę sprzedawał swoją NS-1 w połowie przyszłego sezonu (jak zrobię prawo jazdy). Rocznik 1996, kupiłem ją właśnie za 3500 zł. Niestety, nie była w bardzo dobrym stanie, w sumie włożyłem w jej odpicowanie jakieś 300 zł i jeszcze z 200 pewnie włożę. Ale na pewno nie będę sprzedawał za tyle, za ile kupiłem, tradycji musi stać się zadość i cena wywoławcza będzie znacznie wyższa :-). Ale za tę maszynę naprawdę opłaca się zapłacić spore pieniądze, po prostu odwdzięcza się bezawaryjnością.

P.S. Nie liczyłbym na znalezienie tak taniej NS1 na wschodzie Polski, bo trafisz na minę. Ja miałem fart i okazała się jeszcze całkiem zdrowa (choć nieco zaniedbana) - ale tu, na wschodzie nawet za RG 80 wołają po 4000 zł :-/, więc bardziej opłaci się pojechać po okazję na zachód kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W Hondzie NS-1 wystepuja silniki takie jak w niektorych MBX-ach...Mialem silnik HD08 chl ciecza i HC 04 takze.

Pojemnosc ta sama skrzynie te same..Jednak HC04 wieksza srednica mniejszy skok tloka...V max 135 km/h..2 tys na czerwonym polu(predkosc mierzona takze samochodem)..Wydech Sebring..Najlepszy glos jaki slyszalem w 2 suwie..nie wyl jak wsciekly ale pieknie brzmienie...Silnik HD08 coz...V max 90...inna budowa cylindra mniej kanalow i niestety moc mala(ok 9 km)... Nawet jak przrzucilem wydech ten Sebringa...

Najmocniejsze(i chyba najlpesze) to wlasnie silniki HD 09(w mtxach) i HC 04(mbxy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszales o silnikach DC-02E???

 

ja wlasnie mam cos takiego, a rok nski to 2000. moze ostatnie egzemplarze i to dlatego.

 

o tym motorku na chwile obecna moglbym napisac cale wypracowanie, znam niemalze kazda srubke, choc niestety nie bralem sie jeszcze za dol silnika. na wszystko i tak przyjdzie pora :) :) :D

 

jakby cos to wal na pw, choc moze niedlugo cos tam opisze jak znajde chwilke.

a fotki nski:

www.bikepics.com/members/magneto

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONDA NSR 50

 

Waga 98kg sucha /102 z plynami

Spalanie -zalezy od pogody latem palila 3 teraz zamyka sie w 2-2.5

Skrzynia biegow -4 biegi

Osiagi 60 po odblokowaniu powinna isc 90<x

Blokady -Zaplon , membrany , i cos pewnie jeszcze jest ale niewiadomo gdzie -tlumik raczej nie

Stunt mozna na niej latac z nogami na ziemi -Cyrkle wheelie stoopie Stand up

Zachowanie na drodze - w zakret wchodzi sie calkiem spoko minusem sa Waskie laki 2.75/17 3.00/18

 

Przeznaczenie -dla początkujacych

 

 

styknie Ci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Honda Mtx 125 RG

 

Najnowocześniejsza wersja Mtx 125. Nie ma zbyt dużo wspólnego z Mtx RI i RII. Nowa rama wykonana z profili aluminiowych.

Oba zawiasy firmy Marzocchi, przód olejowo-gazowy, tył gazowy, oczywiście oba pełna regulacja.

Silnik ma sporo wspólnego z tym od CRM i NSR i NS. Zawór wydechowy ATACK, do tego gaźnik Dellorto 26mm. Przedni hamulec z Hondy CRM i NSR.

 

 

Plusy

+Awaryjność - 0, jak na Honde przystało. Przez cały czas użytkowania nic nie musiałem robić.

+Spalanie od 4-5 litrów. Wydaje mi się, że jak na sete to dobry wynik.

+Stosunkowo elastyczny silnik.

+26km.

+V-max 130km/h.

+Bardzo wygodny.

+Wszechstronny.

+Dzięki swojej dużej sylwetce jest łatwy w prowadzeniu we dwie osoby, nawet z bagażem.<<KLIK>>

+Bardzo dobry przeni hamulec.

+Przednie światło zasługuje na dużą pochwałę.

 

Minusy

-Dla fanów offroad duża masa.

 

Foty Honda Mtx 125 RG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja mam Honde NSr 125 i powiem ci tyle maszyna jest super, napewno nie zrobi wlascicielowi niemilej niespodzianki.

 

A jezeli chodzi o parametry to:

 

-Typ: dwusuwowy, chlodony ciecza

-Pojemnosc: 124,8 ccm

-rodzaj rozrzadu: membrana

-Skok zawieszenia przod/tyl: 118/125

-Masa: 132 kg (sucha)

-predkosc max: 140 km/h

-naped: łancuch

-wys. siodelka: 790mm

:icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...