Skocz do zawartości

Posiadacze Drag Starów łączcie się


Unek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

helllo!

w sobotę po południu wiozę moją dragnę na serwis przedsezonowy. wymienione będą świece, olej w amorach z przodu, w kardanie , olej w silniku i filtr. czy jest coś jeszcze co powinno być zrobione?

pozdrawiam marcin

Filtr powietrza do czyszczenia lub wymiany(zaleznie od stanu) regulacja i synchronizacja gaznikow.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego jest wykonana podkładka (stal, aluminium...) pod śrubę spustową oleju w DragStar'ze? Czy przy każdej wymianie oleju trzeba ją wymieniać? Jakie ma wymiary?

:buttrock: :) :) Witaj Jusza jestem pewien że sięwymienia i powinna byćrazem z filtrem oleju, nie wszyscy stosuję się do tego i za każdym razem coraz bardziej gociagają śrubę grozi to zerwaniwm gwintu w skrzynce a miękka uszcelka to bufor i zabezpieczenie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co jest lepsze

1. Wymiana tlumików

czy

2. "Wybebeszenie" starych??

Bo mnie sie bardzo podobaja standardowe i nie chce ich zmieniac ale jak bede musial?! :-?

Pozdrawiam marian00

witam

moja rada to zostawić orginał w spokoju gdybys kiedyś z jakiegos powodu chcial do niego wrucić to będziesz miał szanse

nowy dolny tłumik do 650-ki kosztuje 4531zł :)

ponadto efekt jest mierny, bardziej pierdzenie niż bas :buttrock:

też mi się one podobały i zrobiłem właśnie ten błąd potem żałowałem a jak bedziesz jechał za granice to czy czasem ci motorku nie wrzuca na lawete??????

wiem że niemcy"polizei" są okrutni pod tym względem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co jest lepsze

1. Wymiana tlumików

czy

2. "Wybebeszenie" starych??

Bo mnie sie bardzo podobaja standardowe i nie chce ich zmieniac ale jak bede musial?! :-?

Pozdrawiam marian00

 

Witam

 

Też bym raczej nie majstrował przy oryginałach, lepiej zapłacić i mieć pożądane brzmienie i oryginał w odwodzie, niż niekoniecznie ten dźwięk, z którym się nic nie da zrobić. Choć umiejętne "bebeszenie", "wiercenie itp. może przyczynić się do fajnego "bulgotania" (choć jak dla mnie za cicho :crossy: )

 

pozdrawniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym raczej nie majstrował przy oryginałach, lepiej zapłacić i mieć pożądane brzmienie i oryginał w odwodzie, niż niekoniecznie ten dźwięk, z którym się nic nie da zrobić. Choć umiejętne "bebeszenie", "wiercenie itp. może przyczynić się do fajnego "bulgotania" (choć jak dla mnie za cicho ;) )

 

Ja mam tak zrobine, ze najpierw oryginaly wybebeszylem, wyciagajac cala ostatnia sekcje.

Efekt jest pozadany, znaczy byl, czyli fajne, basowe bulgotanie i przyciaganie uwagi puszek :smile:

A ze nadazyla sie okazja, to nabylem droga kupna, tanio takie dlugie, puste rury i ............ dopiero teraz efekt jest piorunujacy !!!! :(

Wiem na pewno ze na tych wydechac za granice, ani w dluzsza trase nie pojade :lalag:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy dolny tłumik do 650-ki kosztuje 4531zł :crossy:

Skad wziales taka cene tlumika???

W Yamaha Mitsui na ul. Polczynskiej w Warszawie kpl. tlumikow kosztuje 3800zl

dolny 2000 zl, a gorny1800 zl. co jest i tak kosmiczna cena. :D

 

Koledzy czy myślał ktoś może a może ktoś już sprubował przetłumaczyć książke serwisową HAYNES'a

Przecież w Polskim wydaniu rozeszła by się jak świerze bułeczki Ciekawę ile kosztowało by tłumaczenie takiej książki :icon_mrgreen:

 

Cena tlumaczenia, biorac pod uwage, ze to specjalistyczny tekst i pokazna objetosciowo ksiazka wyniosl by ok. kilkunastu tys. zl. nie liczac ceny korekty i 20% narzutu za zachowanie ukladu stron. Tak sobie obliczylem biorac srednie ceny tlumaczenia tekstu A4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik autoryzowanego serwisu Yamahy:

- wymiana oleju - 30zł.

- synchronizacja gaźników - 80zł

- regulacja zaworów - 180zł...

To tylko wybrane pozycje. Ceny warsztatów "namaszczonych" przez firmę są bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik autoryzowanego serwisu Yamahy:

- wymiana oleju - 30zł.

 

 

U mnie za wymianę oleju wraz z filtrem, oraz za wymiane oleju w kardanie wzieli 100zł... takze co do tego 30zł nie byłbym pewny, no chyba ze wymiana oleju w kardanie kosztuje 70zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wziales taka cene tlumika???

W Yamaha Mitsui na ul. Polczynskiej w Warszawie kpl. tlumikow kosztuje 3800zl

dolny 2000 zl, a gorny1800 zl. co jest i tak kosmiczna cena. :icon_razz:

Cena tlumaczenia, biorac pod uwage, ze to specjalistyczny tekst i pokazna objetosciowo ksiazka wyniosl by ok. kilkunastu tys. zl. nie liczac ceny korekty i 20% narzutu za zachowanie ukladu stron. Tak sobie obliczylem biorac srednie ceny tlumaczenia tekstu A4 :smile:

witam

w styczniu zgłośiłe4m szkode do alianz ( zrobiłem ryske na dolnym tlumiku od spodu)

dlatego znam cene dokładnie 4531 zł w salonie yamahy:

Gorzów Wielkopolski 66-400 C.M. ADAMISZYN

Poznańska 94

tel. 095 751 38 86

[email protected]

sprawdzałem dwa razy w tym raz osobiscie w salonie też byłem w szoku :icon_rolleyes: ale to działało akurat na moją kożyść zrezygnowałem z wymiany i wypłacili mi połowe hehe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy czy myślał ktoś może a może ktoś już sprubował przetłumaczyć książke serwisową HAYNES'a

Przecież w Polskim wydaniu rozeszła by się jak świerze bułeczki Ciekawę ile kosztowało by tłumaczenie takiej książki :flesje:

 

 

Wydaje mi się, że nie ma sensu tego tłumaczyć, (koszt i czas) ja kupując książkę dostałem jeszcze jedną książeczkę: "SŁOWNIK TECHNICZNY ANGIELSKO - POLSKI" też Haynesa, jest tam większość terminologii z podręcznika, więc znając angielski przynajmniej w stopniu podstawowym spokojnie każdy da sobie radę (problem jest wtedy gdy ktoś po angielsku "ani be ani me"). Poza tym jest całe mnóstwo zdjęć, które łopatologicznie wszystko tłumaczą.

 

 

Mam pytanie

Czy zna ktoś z kolegów dobry sprawdzony serwis YAMAHY w okolicach Bielska-Białej lub ewentualnie Katowic ????

 

 

O Yamasze w Czechowicach zapomnij, będziesz czekał (nawet teraz) i okrutnie Cię skasują, ja korzystałem z SUZI-MOTO w B-B, Dzwonisz umawiasz się i nie ma problemu, ceny rozsądne. [tel. 0-33 497 10 51] (może serwis suzuki to nie to, co satysfakcjonuje posiadacza draga, ale tamten mechanik jest ok i zna się na sprzęcie, więc spokojnie mogę go polecić)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...