Skocz do zawartości

Suzuki GS500E - sprzęgło


Rekomendowane odpowiedzi

(...) ... kleszczenie się tarczy sprzęgła, (...)

Co miałeś na myśli?

 

Tak na marginesie, to sprzęgło nie jest niezbędne do zmiany biegu.

Zarówno w górę jak i w dół.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie M. Ty masz GS 1150 a ja GS 500 dlatego mamy zupełnie inne odczucia co do przyspieszeń. :biggrin:

Mi chodzi przede wszystkim o to aby nie zgruzować silnika czy innych elementów. Dlatego ciekawi mnie czy odkręcanie każdego biegu podczas przyspieszania (począwszy od jedynki) w okolice mocy maksymalnej (GS 500 - ok. 9,5 tys obrotów) i podróżowanie z ustaloną stałą szybkością i takimi obrotami ma jakiś negatywny wpływ na nasz sprzęt?

Edytowane przez lacisimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to sprzęgło nie jest niezbędne do zmiany biegu.

Zarówno w górę jak i w dół.

Czytałem już pare razy na tym forum, że niektórzy zmieniają biegi bez sprzęgła. Ale to chyba jest baardzo niezdrowe dla silnika, czyż nie?

Poza tym ta informacja mnie zaciekawiła, ponieważ tym bardziej zastanawiające jest dlaczego u mnie biegi nie chciały się zmienić nawet ze sprzęgłem. Może sposób zmiany biegów 'bez sprzęgła' wymaga wyższych obrotów i nie puszczania manetki gazu?

 

Wracając do mojego problemu: naregulowałem linke, biegi zmieniają się tak jak dawniej ale coś jest jeszcze nie tak... mianowicie dawniej np na drugim biegu w okolicach 9,5 tys obrotów jechałem około 100 km/h. A teraz przy 9,5 tys jade jakieś 15 km/h mniej. Czuję również słabsze przyspieszenie. Być może także przy większych obrotach wydobywa się jakiś dziwny zapach coś jakby palonej gumy(ale nie z opon tylko z okolic silnika). Co więcej kiedy jadę z równą prędkością wskazówka obrotomierza lekko drga - nie są to duże wachania ale widać je gołym okiem. Dodam, że wcześniej tego nie było.

Czy są to objawy ślizgającego się sprzęgła? Czy powinienem w takim razie wymienić tarcze?

 

PS. a może te objawy występują także przy niedoborze oleju w silniku? bo słyszałem że GS żre dużo oleju. Jutro sprawdzę poziom.

Edytowane przez lacisimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom mniej więcej w połowie pomiędzy L i F.

a zapach też wydaje się prawidłowy, spalenizny nie wyczuwam.

 

-----------------------------------------------------

Witam, odwiedziłem mechanika, problem rozwiązany. Dzięki za odpowiedzi.

PS. obyło się bez zmiany tarcz sprzęgłowych

Edytowane przez lacisimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ostatnio dałem mojego gs-a na wymianę sprzęgła bo zaczeło się slizgac na wyszych biegach i coraz gorzej pozniej to juz nawet na drugim biegu sie slizgał,za wymiane zapłaciłem 50zł u mechanika jako stary klijent,bo w warsztacie to jakies 150zł bym zapłacił a sprzegło nie całe 200zł jest też drosze za jakieś 250zł. Teraz maszyna idzie dobrze.Pozdrowienia

Edytowane przez winix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegi zmieniają się tak jak dawniej ale coś jest jeszcze nie tak... mianowicie dawniej np na drugim biegu w okolicach 9,5 tys obrotów jechałem około 100 km/h. A teraz przy 9,5 tys jade jakieś 15 km/h mniej. Czuję również słabsze przyspieszenie. Być może także przy większych obrotach wydobywa się jakiś dziwny zapach coś jakby palonej gumy(ale nie z opon tylko z okolic silnika).

 

 

Ja mam podobny problem, W mojej cb 500 na 6 biegu przy predkości 100km/h mam 6 tyś. obr. inni w tym modelu mają 100km/h przy 5tyś obr. może to wina sprzęgła, czasem też czuję jakiś dziwny zapach spalenizny z okolic silnika, myslicie że regulacja linki moze tu coś pomóc, czy juz tylko wymiana sprzęgła. Zmiana biegów odbywa się bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...