Skocz do zawartości

jaki motocykl dla wielkoluda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 2 metry wzrostu od dawna przymieżam się do kupna motocykla chodzi mi o motocykl turystyczny dla dwóch osób do jazdyz bagazem (namiot itp) nie tylko po drogach asfaltowych ale tak że po kamienistych drogach górskich ważne zeby był ekonomiczny i bezawaryjny (jesli chodzi o mechanike mam lewe ręce) dodam ze prawo jazdy robilem ponad 20 lat temu od tego czasu nie jezdzilem nawet nie wiem czy będę umiał jeżdzić ale mam nadzieję że sobie przypomnę cena do 7 tys .Prosze o radę , pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciezki temat wszystko by sie dalo zalatwic bo 2 m to rzeczywiscie sporo ale nie ma to zeby sie nie dało.To ze robiłeś prawko 20 lat temu to niewazne, wazne to ile km nawinołęś na moto juz w swoim zyciu.Bo nie zabardzo sie da uprawiac wilką turystyke bez minimalnego doswiadczenia.Druga sprawa to to ze 7 tys. zł kwalifikuje cie do moto typu Bandit / Xj / RF no bo raczej ciezko bedzie innego coś wyszperac za te pieniazki w dobrym stanie.

Moja rada jest taka.Rozejrzyj sie za jakąś RF, ona cie nie powinna sponiewierac bo chyba juz do niej dorosłeś (41) podszkol swoja jazde przez jeden lub dwa sezony i kaske oszczędzaj to sie przesiądziesz na cos lepszego i bardziej pod ciebie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciezki temat wszystko by sie dalo zalatwic bo 2 m to rzeczywiscie sporo ale nie ma to zeby sie nie dało.To ze robiłeś prawko 20 lat temu to niewazne, wazne to ile km nawinołęś na moto juz w swoim zyciu.Bo nie zabardzo sie da uprawiac wilką turystyke bez minimalnego doswiadczenia.Druga sprawa to to ze 7 tys. zł kwalifikuje cie do moto typu Bandit / Xj / RF no bo raczej ciezko bedzie innego coś wyszperac za te pieniazki w dobrym stanie.

Moja rada jest taka.Rozejrzyj sie za jakąś RF, ona cie nie powinna sponiewierac bo chyba juz do niej dorosłeś (41) podszkol swoja jazde przez jeden lub dwa sezony i kaske oszczędzaj to sie przesiądziesz na cos lepszego i bardziej pod ciebie.

 

pzdr

 

 

dziękuję za odpowiedż myślałem raczej o jakimś enduro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszym dla Ciebie Motocyklem będzie Honda Varadero 1000. Mam znajomego który podobnie jak Ty jest wysoki i również miał problem z doborem odpowiedniego moto więc wybrał właśnie hondę.Jest zadowolony.

Tylko że za 7tyś. to chyba nie kupisz.

Edytowane przez Tomek xj550

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedż myślałem raczej o jakimś enduro

 

 

zapomniałem dodać że motcyklem będę jeżdził spokojnie do 100km/h aha najczesciej w góry kamienistą drogą

Poprostu znajomi mają w górach domek gdzie nie można dojechac samochodem

 

zapomniałem dodać że motcyklem będę jeżdził spokojnie do 100km/h aha najczesciej w góry kamienistą drogą

Poprostu znajomi mają w górach domek gdzie nie można dojechac samochodem

 

 

1000 pojemnosc to dla mnie za dużo myslę ze w okolicach 600 było by najlepiej wielkie dzięki za zainteresowanie

 

zapomniałem dodać że motcyklem będę jeżdził spokojnie do 100km/h aha najczesciej w góry kamienistą drogą

Poprostu znajomi mają w górach domek gdzie nie można dojechac samochodem

1000 pojemnosc to dla mnie za dużo myslę ze w okolicach 600 było by najlepiej wielkie dzięki za zainteresowanie

 

a co myslicie o hondzie Africa Twin czy bylby dla nie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na 2m wzrostu to masz dobra ksywke ;)

 

a co do moto to najlepiej sie przymierzyc gdzies i zasiasc, ale afrika mysle ze bylaby OK, ja mam 186cm i dla mnie byla calkiem fajna mysle ze te 14cm duzej roznicy nie zrobi choc moge sie mylic.

Poza enduro ale tez 600 to fazer tez by sie nadal ale to wszystko ciezko nabyc za w/w 7kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na 2m wzrostu to masz dobra ksywke ;)

 

a co do moto to najlepiej sie przymierzyc gdzies i zasiasc, ale afrika mysle ze bylaby OK, ja mam 186cm i dla mnie byla calkiem fajna mysle ze te 14cm duzej roznicy nie zrobi choc moge sie mylic.

Poza enduro ale tez 600 to fazer tez by sie nadal ale to wszystko ciezko nabyc za w/w 7kola.

 

7 tys do dosyć plynna cena móglbym cos dolożyc dzięki za odpowiedż

 

7 tys do dosyć plynna cena móglbym cos dolożyc dzięki za odpowiedż

 

 

przeglądam wlaśnie motocykle na alegro kiedyś gdzieś słyszałem że honda to motocykl najmniej awaryjny więc szukałbym raczej motocykla tej marki może byc stary model nie zależy mi na wyglądzie byleby byl dla mnie dobry i bezawaryjny noi żebym mógł razem z żoną wszędzie dojechać PROSZE O WSZELKIE PODPOWIEDZI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Africa Twin jak najbardziej OK, ale pomyślałbym też na Twoim miejscu o Yamce TDM 850 (wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali ;) ), spokojnie kupisz coś w okolicach rocznika 93-94, lub o Yamce Super Tenere, bardziej offroad'owej i z tradycjami z Paris-Dakar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Africa Twin jak najbardziej OK, ale pomyślałbym też na Twoim miejscu o Yamce TDM 850 (wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali ;) ), spokojnie kupisz coś w okolicach rocznika 93-94, lub o Yamce Super Tenere, bardziej offroad'owej i z tradycjami z Paris-Dakar.

[/quo

Dzięki za podpowiedż a czy super tenere nie będzie dla mnie za mały mam 2 m wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myslałeś moze o Hondzie XL600V Transalp??

 

Na Trampku przy 2m wyglądałby nieco śmiesznie ;) - ja mam 188cm i uważam że dla mnie już jest zamały

 

Jeśli Honda to tylko Africa - oczywiście jeśli wytargasz za rozsądną cenę.

 

Podobne moto to XTZ 750 - powinna wystarczyć a i ceny nieco przystępniejsze

 

Ja śmigam na XTZ 660 i nie jest źle :bigrazz: - możesz sie nad nim zastanowić chociaż przy Twoim wzroscie raczej poprzedniki.

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myslałeś moze o Hondzie XL600V Transalp??

Marka taka jak chciałes do 7 tys powinienes kupic cos w miare dobrego .. no i podobno mało awaryjny .. ! !

[/q

 

 

tak również myslalem o takim motocyklu ale czy jest dobry na moj wzrost?, tak naprawde to zawsze podobały mi się choppery nigdy nie jezdzilem ale podobno to motocyle typowo na szose a potrzebuje motocykla również do jazdy w góry od wiosny do jesieni w każdy wolny weekend droga bardzo kamienista ,duże kamienie .Dzieki za podpowiedzi

 

ja bym Ci polecil Africa Twin za okolo 7 tysiecy znajdziesz tylko ze rocznik nie przekraczajacy 1990

 

 

wiec zdecydowałem honda africa gdzie takiego motocykla szukac czy na alegro czy mozecie mi polecic jakiś komis najlepiej w krakowie jak jest z naprawą hondy czy są jakies warsztaty w krakowie lub okolicy?

 

wiec zdecydowałem honda africa gdzie takiego motocykla szukac czy na alegro czy mozecie mi polecic jakiś komis najlepiej w krakowie jak jest z naprawą hondy czy są jakies warsztaty w krakowie lub okolicy?

 

aha z ciekawosci co myślicie o hondzie gold wing z dużym przebiegiem np 65tys mil widzialem nawet za 7000tys podobno w dobrym stanie czy taki motocykl nadaje się jeszcze do jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zdecydowałem honda africa gdzie takiego motocykla szukac czy na alegro czy mozecie mi polecic jakiś komis najlepiej w krakowie jak jest z naprawą hondy czy są jakies warsztaty w krakowie lub okolicy?

aha z ciekawosci co myślicie o hondzie gold wing z dużym przebiegiem np 65tys mil widzialem nawet za 7000tys podobno w dobrym stanie czy taki motocykl nadaje się jeszcze do jazdy ?

 

 

Ten goldas za 7 tyś to chyba doś starszawy, lepiej zostań przy opcji z afrką lub XTZ 750

tylko licz się z tym że faktyczny przebieg tych motocykli w tych rocznikach jest duży

także patrz na stan a nie na cyferki na liczniku które na ogół są przekłamane, lepiej duży przebieg

a uczciwy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...