Skocz do zawartości

Jak to jest z fotoradarami ?


Rekomendowane odpowiedzi

Były już na ten temat rozmowy, Przeszukaj archiwum.

Generalnie, fotoradary robiące foty od przodu nam nie zagrażają. Trza jedynie uważać na te które mogą zrobić foty od tyłu, które są zwrócone w Twoim kierunku jazdy :D

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już na ten temat rozmowy, Przeszukaj archiwum.

Generalnie, fotoradary robiące foty od przodu nam nie zagrażają. Trza jedynie uważać na te które mogą zrobić foty od tyłu, które są zwrócone w Twoim kierunku jazdy ;)

Pzdro

 

podobno takich fotoradarów w polsce jeszcze nie ma, wiec narazie nie ma co sie bac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety slyszalem ze od 1.01.07 jakis nowy patent fotoradarow wchodzi do POLSKI. Nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie to sie bedzie odbywac, ale fotoradary maja byc obracane (kazde przekroczenie predkosci= dwie fotki z przodu i z tylu). Nio chyba ze pomykasz 250km/h to moze fotoradar nie zdazy sie obrucic :bigrazz: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno takich fotoradarów w polsce jeszcze nie ma, wiec narazie nie ma co sie bac ...

ja się spotkałem z opiniami, że są… ktoś kiedyś na forum pisał, że zrobili mu fote od tylu. Poza tym, rozmawiałem kilka razy z obsługą takich cacuszek. Według ich operatorów, większość urządzeń może robić foty od tyłu.

Spójrzcie tylko jak to mądrze wygląda ;)

 

http://img441.imageshack.us/my.php?image=dscn54977ve.jpg

 

Jeszcze do niedawna straszył moje okolice :bigrazz:

 

 

No niestety slyszalem ze od 1.01.07 jakis nowy patent fotoradarow wchodzi do POLSKI. Nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie to sie bedzie odbywac, ale fotoradary maja byc obracane (kazde przekroczenie predkosci= dwie fotki z przodu i z tylu). Nio chyba ze pomykasz 250km/h to moze fotoradar nie zdazy sie obrucic :crossy: :P

ee, to chyba nie za naszego życia :P

 

Ehh, czaję się teraz na panów z przenośnym fotoradarem, żeby pstryknąć sobie fote od przodu (z jakimś większym wykroczeniem), a potem zagadać żeby np. na maila mi tą fote wysłali :smile: – pewnie się nie zgodzą, ale warto spróbować :(

Edytowane przez Pioter900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni słyszałem w TV jak policjant się chwalił że znają wszystkich motocyklistów i poznają ich po stroju, tak więc uważaj i proponuje kupić kilka kombinezonów dla dobrego kamuflażu. Policja widzi wszystko prawie jak Wielki Brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tam byłem, jestem i będe zdania że nasze fotoradary nie działają na motocykle dlatego nie zwracam na nie uwagi, a o takich które robia zdjęcia od tyłu nie słyszałem. Podejrzewam że jeżeli jeszcze nigdy nie otrzymałem pocztą mandatu to moja teoria sie sprawdza...

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni słyszałem w TV jak policjant się chwalił że znają wszystkich motocyklistów i poznają ich po stroju, tak więc uważaj i proponuje kupić kilka kombinezonów dla dobrego kamuflażu. Policja widzi wszystko prawie jak Wielki Brat

 

 

moze mówił prawde. np w gdyni na skwerku,gdzie sie ludzie spotykają jest kamera(kamery)- podjezdzasz, zsiadasz- wszystko widać- kto z czego i jak odziany. jak się smmerfy uprą to dojdą czyje moto dostało mandat...a bajeczki ,ze policja nie wie co sie dzieje na sąsiednim komisariacie mozna sobie odpuścić. jak chcą to potrafią się uprzeć.kwestia dyrektyw ;)

 

kamera obrotowa to raczej 2 obiektywowa będzie- taniej i prościej (duze prędkości kątowe wymagane,dokładny mechanizm lub gruuuby stabilizator obrazu). taniej 2 aparaty:).no i mniejsza awaryjność.

 

kamery nawet jak mogą robic foty od tyłu to będzie ich mniej- bo widać ją zanim zrobi zdjęcie i jest więcej czasu na rozpoczęcie hamowania.więc nizsze mandaty,więc nie opłaca się :bigrazz:.

 

chyba,ze rzeczywiscie 2 obiektywowa- przód z prędkością, tył z rejestracją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mówił prawde. np w gdyni na skwerku,gdzie sie ludzie spotykają jest kamera(kamery)- podjezdzasz, zsiadasz- wszystko widać- kto z czego i jak odziany. jak się smmerfy uprą to dojdą czyje moto dostało mandat...a bajeczki ,ze policja nie wie co sie dzieje na sąsiednim komisariacie mozna sobie odpuścić. jak chcą to potrafią się uprzeć.kwestia dyrektyw :icon_razz:

No niby racja, ale jak dojdą do tego, że na fotce jest właśnie ten konkretny motocykl (który jest seryjnie produkowany) z właśnie tym kierowcą w konkretnym stroju (który też, jaki by nie był, jest szyty raczej masowo ) ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby racja, ale jak dojdą do tego, że na fotce jest właśnie ten konkretny motocykl (który jest seryjnie produkowany) z właśnie tym kierowcą w konkretnym stroju (który też, jaki by nie był, jest szyty raczej masowo ) ?!

 

ok to podam więcej szczegółów : kamera 'widzi' moto nadjeżdzające z przodu i potem parkujące z tyłu.na zdjęciu jest więc: kask, kombi, moto i blachy(z przodu i z tyłu-kamerki niezłe mają). mogą więc zacząć prowadzić rejestr :icon_razz:

 

a dalej? mamy fotke z radaru, sąd pewnie nie uzna zdjęc z 2 różnych miejsc(własnie na podstawie seryjności tak moto jak i odzienia), więc podjedziemy na skwer i z listy zbierzemy dowody rejestracyjne ot tak,za np zbyt głośny wydech czy zbyt łysa oponke. (tutaj własnie dochodzi : czy im się będzie chciało :) ).prawie jak mandat.

 

 

to jest oczywiście takie sobie gdybanie- mogą sporo- ale to czy im się będzie chciało to inna bajka. skądinąd wiem,ze naprawdę im się chce tylko 'w' zabójstwach i gdy zainteresowana jest jakaś szycha. wtedy potrafią,oj potrafią ...

 

 

a tak z innej beczki to nasi geniusze z PotwórówiSpółki z przydupasami gotowi zarządzić rejestracje i z przodu w motocyklach...albo co gorsza- wszystkich czekają prędzej czy później tachometry a w mniej lub bardziej odległej przyszłości GPS...

a w uzasadnieniu ustawy podadzą:"stać na motocykl to stać i na tacho/gps!" i dodadzą: "gps jest na złodzieji ,uczciwy obywatel nie ma się czego obawiać"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie całkiem na temat :bigrazz: zgadnijcie dlaczego w Germanii mają na motocyklach taaakie wieeeelkie tablice rejestracyjne :icon_razz: :) :P

Za prawidłową odpowiedź, nagroda. Zadowolenie z własnej wysokiej inteligencji :evil: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wakacje 2005 Jechałem nad morze bałtyckie, i po drodze (droga krajowa nr 1) mijałem o ile pamietm koło moze 5 fotoradarów

NIe pamietam dokładnie gdzie ale chyba przed Sopotem, na takiej zakrecającej drodze jest ustawiony fotoradar- ale odwortnie- tj- fotografuje tył auta. Pozatym nigdy już nie spotkałem takiego cudu. Wiec śmiało mozna jechać 140 koło fotoradaru- jak wszstkie autka ustawiają sie w sznurek i jadą 70 :icon_razz:

 

a jesli chodzi o skutecznosc to było niedawno w TV - wyniki testów ze fotoradary wymiękały i nie był wstanie zrobić zdjecia z powodu zbyt duże pr. samochodu

Jednak były to auta nie na mormalną kieszeń-

a predkosci zbliżone do 300... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...