Skocz do zawartości

Lamerskie pytanie dt. tłoka... aprilia af1 125


emil1005
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel pisze z mojego konta

 

"A więc mam problem z moją aprilią af1 125 (rotax 123)

Rozbierałem silnik w celu regeneracji wału.

Niestety tłok niefortuninie się ukruszył:

 

http://img253.imageshack.us/img253/5678/t322ok1dn.jpg

 

sory za ten rysuneczek ale nie mam apratu..

Na czerwono jest zaznaczone miejsce ukruszenia

 

Czy na takim tłoku silnik będzie pracował (chociaż przez jakiś czas, aż dozbieram na nowy)??

Dodam że tłok jest ukruszony od strony wydechu.

 

Pozdrawiam!

Łukasz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie proboj go zakladac!! To wplywa na wywazenie korby i przy wysokich obrotach cos moze sie stac jeszcze gorszego!! Lepiej przykryj kocem sprzet i dozbieraj na nowy. A ten tlok w miejscu wykruszenia mial okno?? Jesli mial to jego dolna krawedz sie zerwala tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :icon_rolleyes: z walem ci sie nic nie stanie. :biggrin: po prostu mogą pujsc pierscienie:Pmoto chodzil by normalnie z tego wzgledu ze rotax ma zawor wydechowy.jednak nie polecam wkladac tego tloka.nie wiem ile go ukruszylo rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tłok najprawdopodobniej sie rozleci zaraz pod odpaleniu a to zniszczy silnik w taki sposób ze w przypadku tego nie warto bedzie nawet go remontowac bo wartosc naprawy przekroczy wartosc moto. Nawet jezeli wtyrzyma to nie wiadomo czy wogule odpali, wiec po co Ci to :icon_rolleyes: . 2T płaszcz tłoka otwiera i zamyka okna w cylindrze czyli steruje fazami rozrzadu. Zawór wydechowy w takiej aprilce nie ma nic do tego ,on na innej zasadzie działa niz zawory w silnikach 4T :bigrazz: a co do spowodowania uszkodzenia tego tłoka to czasem kumpel nie chciał zablokowac wału w ten sposób przy rozbieraniu silnika :biggrin: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tłok najprawdopodobniej sie rozleci zaraz pod odpaleniu a to zniszczy silnik w taki sposób ze w przypadku tego nie warto bedzie nawet go remontowac bo wartosc naprawy przekroczy wartosc moto. Nawet jezeli wtyrzyma to nie wiadomo czy wogule odpali, wiec po co Ci to :icon_rolleyes: . 2T płaszcz tłoka otwiera i zamyka okna w cylindrze czyli steruje fazami rozrzadu. Zawór wydechowy w takiej aprilce nie ma nic do tego ,on na innej zasadzie działa niz zawory w silnikach 4T :bigrazz: a co do spowodowania uszkodzenia tego tłoka to czasem kumpel nie chciał zablokowac wału w ten sposób przy rozbieraniu silnika :biggrin: :notworthy:

 

 

Niewiem możliwe że chciał go zablokować, spytam go się później i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...