Skocz do zawartości

vat24 vs. vat25


Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniasz VAT-24, płacisz 150 zł + 6 zeta znaczki skarbowe, do wniosku dołączasz kserokopie umowy i czasem przegląd techniczny (różne urzędasy różnie mówią, jeden twierdził, że przegląd jest potrzebny, inny że nie) Po tygodniu dostajesz VAT-25 i idziesz rejestrować. Teoretycznie powinieneś zarejestrować do 30 OD PRZYWIEZIENIA motocykla na terytorium RP, ja się trochę spóźniłem i nikt mi głowy nie urwal....tablice dostalem bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem odstęp kilku miesięcy od podpisania umowy do złożenia wniosku VAT-24 i nie było problemu. Mają na to tydzień ale jak jest mały ruch to dadzą wcześniej (u mnie było już po 2 dniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chodzić i się o to pytać czy jak będą mieli to sami jakoś informują?

P.S. Co oznacza pkt 26 we wniosku VAT 24 czyli "Data dopuszczenia do użytku" Co ja tam mam niby wpisać?

Edytowane przez micza 125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba składajaca wniosek o VAT 24 musi być właścicielem pojazdu? Byłem dzisiaj w urzędzie i powiedzieli że żeby złożyc wniosek musze mieć NIP, jak poszedłem wyrobić NIP to się dowiedziałem że za ok 3 tygodnie przyślą mi decyzje czy przyznają czy nie...ale jak mam czekać 3 tygodnie to mnie szlag trafia i nie wiem teraz czy ojciec może złożyć wniosek na siebie, a potem na mnie zarejestrować sprzęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam przypadek. Tyle, że mi w urzedzie skarbowym powiedzieli, że moge złożyc VAT-24 jednocześnie z wnioskiem o nadanie NIP-u. Tak też zrobiłem :clap: VAT-25 dostałem tydzień poźniej, a NIP przysłali poleconym wczoraj :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz VAT-24, płacisz 150 zł + 6 zeta znaczki skarbowe...

Witam!

 

Te 150 zeta płaci się w Urzędzie Miasta, a nie w Urzędzie Skarbowym :clap:

Mnie nikt o tym nie poinformował i musiałem biegać po całym Rybniku od jednego urzędu do drugiego :clap:

 

Pzdr, Draco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jaki NIP podałeś na formularzu VAT 24?

 

Zostawiłem puste pole.

 

 

Witam!

 

Te 150 zeta płaci się w Urzędzie Miasta, a nie w Urzędzie Skarbowym :clap:

Mnie nikt o tym nie poinformował i musiałem biegać po całym Rybniku od jednego urzędu do drugiego :clap:

 

Pzdr, Draco.

 

 

Te 150 zeta płaci się w BANQ , a że na konto urzędu miasta to już inna bajka. W koszalińskim urzędzie skarbowym jest oddział banku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...