Skocz do zawartości

Olej do silnika w GSF 600


Rekomendowane odpowiedzi

Czym sie różni olej motocyklowy od samochodowego?

Ostatnio miałem drobny wyciek i musiałem dolać cokolwiek co kupie na stacji... Czy teraz musze wymieniać olej? Wlałem taki sam jak miałem tylko ze samochodowy ;)

 

Nic nie rób do następnej wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze musiałem dolać prawie litr, o czym wczesniej nie wspomniałem. Słyszałem także ze moge spalić sprzegło na oleju samochodowym.... Ile w tym prawdy?

 

Ktoś opisywał na forum, że faktycznie zniszczył sprzęgło po użyciu oleju samochodowego, ale sprzęt mial już swój przebieg i sprzęgło było mocno zużyte.

 

Inni zaś uzywają od lat oleju samochodowego i nie mają takich problemów.

 

Jeśli dolałeś faktycznie 1 litr, to rzeczywiście może lepiej rozważyć wymianę, jeśli sprzęgło ma już swój przebieg.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ma być 10W40, ale nie wiem czy warto się bawić w drogi syntetyk czy wystarczy mu półsyntetyk i nie będzie to miało większego wpływu na silnik?

 

Poza tym jak już mówimy o tym oleju, czy do wyaminy filtra będe potrzebowac jakiś specjalnych kluczy? I czy trzeba tam coś robić prócz odkręcenie spustu, wylania oleju, wyjęcia filtra, włożenia nowego, zakręcenie spustu i nalania nowego oleju? Nie chce mieć potem problemów i nie wiem czy tam trzeba coś przepłukać tym nowym olejem, czy jeszcze coś innego zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ma być 10W40, ale nie wiem czy warto się bawić w drogi syntetyk czy wystarczy mu półsyntetyk i nie będzie to miało większego wpływu na silnik?

 

Poza tym jak już mówimy o tym oleju, czy do wyaminy filtra będe potrzebowac jakiś specjalnych kluczy? I czy trzeba tam coś robić prócz odkręcenie spustu, wylania oleju, wyjęcia filtra, włożenia nowego, zakręcenie spustu i nalania nowego oleju? Nie chce mieć potem problemów i nie wiem czy tam trzeba coś przepłukać tym nowym olejem, czy jeszcze coś innego zrobić...

 

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,2257868.html

 

i wszystko jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...