Skocz do zawartości

sruba typu banjo oraz "sealin washers" co to jest?


Witas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymiezam sie do regulacji zaworow w Bandicie 600, ale czytajac serwisowke, trafilem na kilka niezrozumialych wyrazow... co to jest lub jak wyglada sruba typu banjo oraz co to sa sealing washers?

 

tutaj maly cytat:

The valve cover is secured by fourteen bolts, the four running along the middle of the cover, adjacent to the spark plug holes, being of the banjo type. Unscrew the bolts and remove them along with their sealing washers where fitted. Check the condition of the sealing washers and replace them if necessary. It is a good idea to replace them as a matter o course.

 

Normalnie bym to olal i zobaczyl po rozkreceniu co to jet, ale skoro radza zeby je wymienic to musze sie jakos dogadac z facetem w sklepie o jakie czesci mi chodzi :)

 

z gory dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymiezam sie do regulacji zaworow w Bandicie 600, ale czytajac serwisowke, trafilem na kilka niezrozumialych wyrazow... co to jest lub jak wyglada sruba typu banjo oraz co to sa sealing washers?

 

tutaj maly cytat:

Normalnie bym to olal i zobaczyl po rozkreceniu co to jet, ale skoro radza zeby je wymienic to musze sie jakos dogadac z facetem w sklepie o jakie czesci mi chodzi :P

 

z gory dzieki za pomoc :)

 

Sealing washer to w uproszczeniu podkładka uszczelniająca. W przypadku pokrywy zaworowej dotyczy to zapewne okrągłych gumowych dinksów, na które zakładasz metalową obudowę, i dopiero wkręcasz śrubę. O ile dobrze pamiętam, to w B6 na środku pokrywy zaworowej, nad kanałem łańcuszka jest dodatkowo przykręcana odma (odpowietrzenie silnika), na cztery śruby M6. Nie pamiętam, czy są one na miedzianych podkładkach, czy po prostu się je wkręca -> opis z serwisówki może oznaczać zarówno te gumowe uszczelniacze śrub mocujących pokrywę, jak i ewentualne miedziane podkładki do śrub mocujących obudowę odmy.

 

Co to jest banjo bolt? Bez wątpienia to jakiś rodzaj śruby, z kontekstu by wynikało, że to taka śruba, która ma gwint tylko na fragmencie długości, a między łbem a gwintem jest tuleja dystansowa, o średnicy większej niż gwint. O ile oczywiście mowa o B6. Nie wiem jak to ładniej wytłumaczyć ;-)

 

Popatrz np tu: http://yahoo.riders.pl/fiszki/zx6r2002/cyl..._head_cover.png - podejrzewam, że banjo bolt to część o nr 92002, a owa sealing washer - 92055. To co prawda fiszka do mojej Kawy, ale idea jest ta sama.

 

Co do dostepności: śruby mocujące pokrywę są nietypowe, i wątpię jakoby udało się je kupić w byle sklepie, innym niż dealer Suzuki. Gumowe uszczelniacze śrub - dostaniesz np w Larssonie, przypuszczam, że będą identyczne w połowie motocykli występujących na rynku.

 

--

pzdr

yahoo & 636RT '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka i wyczerpujaca odpowiedz ;)

sruba banjo faktycznie bedzie taka jak opisales, na zdj w serwisowce wyglada tak samo, a te sealin washers to chyba beda takie metalowe podkladki, ale to sie jeszcze okaze :)

 

Miron: to raczej nie moze byc sruba dwustronna, bo ma normalny lepek i trzya pokrywe zaworowa...

Edytowane przez Witas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...