Skocz do zawartości

co to za motor?


Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie dowiedzialem sie kolejnej ciekawostki (dla mnie to nowosc - dla was moze nie),

mianowicie: motocykle chlodzone ciecza nie sa dobrym nabytkiem w cieply klimat, a tym

bardziej do jazdy po pustyni - najlepiej sprawdzaja sie chlodzone powietrzem :icon_twisted:

Zwlaszcza w przypadku tego 2T 125ccm o ktorym mowa w watku - przy upalaniu w terenie,

zbyt szybko lapie temperature i trzeba robic przystanki :icon_twisted:

taaaa a ja mam LC4 chlodzona ciecza ( i jeszcze ani razu sie nie zagrzal) i z tego co wiem podobne (620) startowaly w Dakarze i w tym roku Dabrowski buja sie na LC4 450 oczywiscie chlodzonym ciecza i nie narzeka. Ale jezeli powiedzial Ci to kolo ktory fce Ci opchnac moto i ten moto jest chlodzony powietrzem to sie nie dziwie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa a ja mam LC4 chlodzona ciecza ( i jeszcze ani razu sie nie zagrzal) i z tego co wiem podobne (620) startowaly w Dakarze i w tym roku Dabrowski buja sie na LC4 450 oczywiscie chlodzonym ciecza i nie narzeka. Ale jezeli powiedzial Ci to kolo ktory fce Ci opchnac moto i ten moto jest chlodzony powietrzem to sie nie dziwie.

pozdro

 

kolo sam smiga LC4 650, a ta LC2 125 tez ma chlodnice... z kolei jego panna ujezdza jakas Honde 250 i wlasnie ta jest chlodzona powietrzem...

 

wniosek nasuwa sie nastepujacy - ten silniczek (125ccm 2T) ma stosunkowo niewielka moc (porownujac do LC4 650 :icon_twisted: ) i chcac dogonic takie moto w terenie nalezy go mocno gazowac, a wtedy chlodnica nie wyrabia

 

czy to mozliwe???

 

ps. jak na moje obecne potrzeby w zupelnosci starczy mi takie male LC2, chociaz apetyt rosnie w miare jedzienia :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jezdzi z woda w chlodnicy to nie wyrabia...Jak palujesz na 1 i 2 to w koncu zagotujesz. Moc tego "silniczka" nie jest taka mala bo po odblokowaniu dysponuje on moca doklasnie 27KM co taka mala iloscia nie jest. Do tego napewno lepsze niz w dt zawieszenie i nizsza masa powoduja ze jest to naprawde niezle amatorskie enduro!

Jesli szef troche spusci a silnik jest w dobrym stanie to bierz i nie powinienes zalowac. Jak apetyt az tak urosnie ze lc2 bedzie za maly to Sobie zmienisz. Narazie gwarantuje ze odblokowane w pelni Cie zaspokoi!

ps. Przepraszam za brak polskich znakow - Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie gwarantuje ze odblokowane w pelni Cie zaspokoi!

domyslam sie, ze jest to kwestia zamiany jednej kostki z elektronika na inna... uznawane to jest przez oficjalne serwisy KTM? (czasem takie numery sie zdarzaja...)

raczej nie podejrzewam, zeby bylo mozliwe kupno tego u nich (serwis), skad wobec tego wziac nowy-inny modul?

 

aa jeszcze jedno... tam nie ma wskaznika temperatury, nawet takiego pogladowego - wystajaca rurka przy kierownicy jest jedynym wskaznikiem tego co sie dzieje z plynem? moze zasugerujecie jakis techniczny patent aby troche dokladniej kontrolowac temp. niz tylko na oko?

Edytowane przez bann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modol jest Yamahy wiec nie ma problemu. Po 2 jesli choc troche znasz sie na elektryce to mozesz to zrobic. Bylo o tym na forum wiele razy. Modol tania rzecza nie jest wiec mozna co najwyzej oddac do jakiegos serwisu motocyklowego. Tam za cale odblokowanie+regulacja powinni wziac okolo 500zl. Podaje cene polskich warunkow. Nie wiem jak jest z Egiptem. A moze w lc2 sa inne blokady?

Trzeba porozmawiac z wlascicielami. Napisz do Kristiego- Napewno Ci odpowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...