Skocz do zawartości

Czy wy tez tak macie??:]:/


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak robie KTM to zawsze moto na podnośnik, wszysko powoli demontuje, sprawdzam itd. analizuje która część do wymiany która nie... A jak dłubie przy motorynie to mam tak jak wy złoże wszytko do kupy i zawsze coś zostanie :biggrin: Dlatego motoryny już nie robie, zasłabe nerwy. heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam takie zboczenie, że co roku na wiosnę rozbieram silnik i wymieniam wszystko to co nawet w najmniejszym stopniu wykazuje oznaki zużycia. Jakoś w zeszłym tygodniu zabrałem się za Simsonka. Rozebrałem silnik, wyczyściłem wszystko, zmieniłem simeringi i pierścienie, silnik już prawie poskładany, zostało tylko dokręcić głowicę. Szpilki są stalowe a klucz jest z grzechotką więc zalożyłem, że prędzej grzechotka przeskoczy (pierwszą młodość dawno ma już za sobą) niż pęknie stalowa szpilka. Niestety błędnie... Szpilka pękła przy samym karterze - nic nie zrobię w domu... Następny dzień poszedłem do znajomego na zakład i tam za pomocą wiertła i gwintownika załatwiliśmy sprawę. Składam silnik, zakładam do ramy, zalewam olejem, w międzyczasie przychodzi kolega i czeka aż zrobię bo mieliśmy razem jechać więc trochę bna szybko poskładałem elektrykę i jedziemy. Jakieś 4km od domu Simson gaśnie :biggrin: Co zawiodło ?? Oczywiście elektryka. Popodpinałem wszystko jeszcze raz jak bozia przykazała i jeździ bez problemu już czwarty dzień. Generalnie zawsze tak mam, że jak poskładam silnik, wyjadę to coś się zepsuje - zawsze jakiś drobiazg, który zrobiłem na szybko a potem cały sezon praktycznie bez awari (w ostatnim sezonie zepsół się tylko raz, a jeździłem dosyć dużo !). W przyszłym miesiącu sprzedaje Simsonka, trochę szkoda, ale takie życie :bigrazz: Czerwona Honda stoi już w garażu i czeka, ale i tak jeszcze w tym tygodniu kupuje S51 Enduro do remontu, to już chyba jakaś choroba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Tak maja chyba wszyscy - ale nie ma sie co denerwoac - z tego trzeba sie tylko SMIAC i brac to na luz :icon_twisted:

POZDRAWIAM!!!

Ps.to zdarza sie nawet w profesjonalnych warsztatach :icon_mrgreen:

POZDROWIENIA dla Wszystkich z OPOCZNA :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tyle rozkładaliście to moze wiecie co jest z moim silnikiem od dt. rozkładałem i składałem wszystko pomału i nie została ani jedna śrubka ani podkładka i jest tak: w środku biegi wszystko działa bo jak kręce wałkiem i przerzucam biegi to wchodzą, ale jak założe mechanizm do zmiany biegów to jakby nie dokońca obraca wałek ten co ma takie nacięcia i bieg zaskakuje ale jak sie chce wbić kolejny to ząbki nie zachodzą bo jest za słabo bieg wrzucony. nie mam pojęcia co to moze być. ten zmieniacz biegów opiera sie na takim pręcie i dalej już nie można przeciągnąć. myśle żeby podpiłować to do zmieniania i będzie większy zakres ruchu i wtedy dobrze będzie wrzucało. ale dlaczego tak sie stało?? wszystko wydaje sie dobrze złożone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Silnik w swoim Charcie rozpoławiałem już 4 razy (jeden dzień, myslałem, że go wyrzucę.) , potem zrobiłem go i szybko sprzedałem (wiem, że szybko się popsuł) Pozdro

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i taka lepiej niz ja bo ja zloze jest wszystko ok a niepali po nastepnych 3 rozpolowianiach jakos pali przez tydzien...

 

yamaha nic niepiluj bo mi tak wujek magneto w simsonie prypilowal i musialem caly zaplon zmienic zeby wkoncu dojsc ze to magneto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...