Skocz do zawartości

jawa 350TS VS Mz etz 250/251 Co kupić


Rekomendowane odpowiedzi

he he he i znów to samo ;) Z opisów widzę, że to loteria. Powtórzę się po raz n-ty. Miałem Jawę TS 350, i 2 CZ 350 i ETZ 250. Łącznie stuknąłem na nich... nie pamiętam dobrze ale grubo ponad 100 000 km-ów. I mój wybór padłby na Jawę. Paliła najmniej 4,5 - 5 l/100 km, jeździła najszybciej, prowadziła się ciutkę gorzej niż CZ ale na pewno zdecydowanie lepiej niż ETZ. Dodam, że nie ograniczałem się tylko do asfaltu. Faktem jest, że słabym punktem Jawy jest zapłon (ten mechaniczny). Jednakże prawidłowo obsługiwany potrafi odwdzięczyć się całkiem prawidłową pracą. Po pewnym czasie ustawienie go zajmuję ok. 15 min. a pełna obsługa ok. 1 godz (tę wykonywałem 2 razy na rok).

I tak jak MOC powiem

JAWA JAWA i tylko JAWA :icon_twisted:

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :)

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAWA JAWA JAWA. Mam starszą Jawe i jest super a jak widziałem silnik od TS to był calkiem podobny. Mam tez MZ TS 250 i mam problem ze sprzęgłem. Jawa ma też wiecej mocy jak sie nie myle to o 7KM

Jezeli chodzi o wygląd to też JAWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem różne motocykle min. były to Mz 250, 251, cz 350 jawa ts 350 od których zaczynałem swoją przygodę z dwoma kółkami

Z tych wszystkich najbardziej komfortowy i najlepiej prowadzący był Cz 350-to jest wielki atut tego moto w sumie to z wad jakie mi się najbardziej nasuwają na myśl to jest układ korbowy

Wada ta również dotyczy nowszych modeli Jawy ts 350 - chociaż Czesi wsadzili do niej dwa łożyska środkowe na wał a nie jedno jak w cz

Poza tym jeśli już łożyska te złapią luz powoli zaczynają się problemy z odpalaniem zimnego silnika co spowodowane jest przerzucaniem mieszanki z jednej skrzynki korbowej do drugiej a nie nad tłok

lubią też wysiadać wodziki w skrzynce biegów jeśli ktoś zacznie za szybko mieszać nogą

poza tym w modelach z podniesionymi tłumikami pasażer po podróży musi zmieniać ubranie, ponieważ spaliny wędrują za bardzo w górę

Jawy lubią też bogatą w olej mieszankę wręcz nie moga się bez niej obyć- za bardzo uboga potrafi mocno przypalić silnik

Mz 250 ten moto , tylko wersja z tarczą jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem- nie jest wolny od wad , które już wcześniej opisali ci koledzy z forum ale ręce rzadziej bedziesz miał ubrudzone smarem

Tylko nie radzę zakupu 251-moto nie stabilne i bardziej awaryjne niż 250-tka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...