Skocz do zawartości

Problem z wyłączaniem kierunków!!


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze po dokonaniu manewru sprawdzam czy mi sie kierunek nie swieci, a jak zapominam to sprawdzam nieraz nawet jak jade juz dluga prostą czy mi kierunek nie swieci.

A czy tym samym nie poświęcasz więcej czasu na wpatrywanie się w kontrolki (co przy słonecznym dniu zajmuje czasem nawet parę sekund, bo nic nie widać :icon_twisted: ) niż na obserwowanie drogi? Moim zdaniem łatwiej i bezpieczniej jest nacisnąć wyłącznik nie odrywając wzroku od drogi, niż co chwilę zerkać na migające (lub nie) światełko. Nawet jeśli się okaże, że jedziesz po prostej a kierunek cały czas miga, to i tak będziesz musiał go wyłączyć niewielkim, trwającym sekundę, ruchem kciuka. A dzięki temu, że zadziała tylko kciuk, oczy będziesz miał "wolne" - i więcej czasu na oglądanie się za długonogimi przechodniami płci żeńskiej :rolleyes: :P :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się czasem zdarza, że nie wyłączę kierunku ale to wtedy bardziej kiedy skupiam się na trudnej sytuacji na drodze (duży ruch, konieczność szybkiej zmiany pasa, itp.).

 

Czy jest jakiś sposób, żeby dać sygnał innemu motocykliście, że ma włączony kieunkowskaz (np. mignięcie długimi światłami lub kierunkowskazem)? Czy jest jakiś 'powszechnie rozpoznawany sygnał' (jak mruganie długimi jadąc puszką w celu ostrzeżenia o Policji z suszarką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się czasem zdarza, że nie wyłączę kierunku ale to wtedy bardziej kiedy skupiam się na trudnej sytuacji na drodze (duży ruch, konieczność szybkiej zmiany pasa, itp.).

 

Czy jest jakiś sposób, żeby dać sygnał innemu motocykliście, że ma włączony kieunkowskaz (np. mignięcie długimi światłami lub kierunkowskazem)? Czy jest jakiś 'powszechnie rozpoznawany sygnał' (jak mruganie długimi jadąc puszką w celu ostrzeżenia o Policji z suszarką)?

 

Dobre pytanie. Sam się nad tym często zastanawiam. Czy jeżeli chodzi o kierunek, czy coś innego. Ale z sygnałami to trzeba cholernie uważać. Jak mówią nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Ten co daje sygnał powinien się dwa razy zastanowić, czy dać go i w jaki sposób. A ten, co odbiera - co robić? Chyba najważniejsze nie panikować.

 

Ja raz miałem taką sytuację, do tej pory czuję niepokój sumienia. Jechałem puszką po Niepodległości w Wawce. Zaraz za SGHem, koras a jakże. I wolniutko do przodu. Start, pół metra i stop. A po prawej bzyczek skuterek - pizza boy. Stał za puszką, na środku pasa. Ja patrzę, a z kufra mu się wysuwa pizza przy każdym ruszeniu. Dobrze chciałem, a wyszło ... trąbnąłem i pokazałem mu na kufer. On się obejrzał i ruszył w tym momencie. No i się wpakował w puszkę. Nawet się kurczę zatrzymać nie mogłem, żeby mu pomóc, bo puszkarze oczywiście na klaksony i musiałem ruszyć - inaczej dwa pasy byłyby zablokowane i chyba by mnie zlinczowali :buttrock:

 

Da mi ktoś rozgrzeszenie? Sniff ... dobrze kciałem ...

 

&REW. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrAle sie uśmiałem z tej sytuacji :crossy:.Musiał mieć sympatyczną mine :)

 

P.S.Ja jakoś nigdy nie miałem problemów z kierunkami bo zawsze wiesz kiedy masz wyciągniętą ręke w bok :).A na poważnie : fakt faktem,że przez długi czas po zdaniu prawka ten temat mnie nie interesował bo latam na SHL a tam kierunków brak ale kiedyś kumpel poprosił mnie o odprowadzenie swojej CZeśki pod dom i jakoś podczas jazdy przez miasto nie zapomniałem co i jak z kierunkami.

Ciekaw jestem jak będzie teraz gdy kupuje wreszcie swoją suzke :buttrock:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w XL-ce mam taki bzyczek, który sygnalizuje zapięcie kierunku. Problem w tym, że działa tylko przy włączeniu prawego migacza :buttrock: i wydaje wtedy głośny dźwięk podobny do cofającego TIR-a :crossy: - co powoduje pewną konsternację wśród stojących w korku puszkarzy :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...