Skocz do zawartości

Jawka 50 skuter niewkreca sie na obroty


radziok16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:icon_mrgreen: witam tak jak w temacie mam jawke 50 typu skuter nie wkreca sie na obroty tzn odpali i przerywa potem gasnie, tak pare razy da sie ja odpalic i koniec dopiero jak ostygnie znow zapali. Z ciekawosci zdjalem cylinder glowice i tlok wraz z gaznikiem i przelozylem to wszystko od innej jawki rozni sie to tylko szlifem i tym ze na tloku sa 3 pierscienie a nie 2 ale odpalil bez problemu. Czego by to byla wina gażnika czy tego tłoka bo ten 2 pierscieniowy ciezej wchodzil i nie palila na nim wcale moze nie jest na ten szlif :bigrazz: HELP :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze tłok powinien tam byc 3 pierścieniowy po drugie gażnik wyczyśc wszystkie dysze i dobrze podegnij blaszke od pływaka bo przez nią czesto jest problem z pracą silnika możliwe też że tłok jest na inny szlif i ciężko chodzi a jak się rozgrzeje to już w ogóle ale wtedy powinineś to czu na kopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłoków to czeskie miały 2 pierścienie i na takich silniki pracowały najlepiej. Szkoda że już nie można takich kupić. Jak ktoś wie gdzie można dostać tłoki 2 pierścienowe to proszę o informacje.

 

a mi sie wydaje inaczej ze to czeskie mialy 3 pierscienie :icon_twisted:

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znajomi i ja też, mieliśmy w jawkach tłok z 3 pierścieniami. no chyba że ktoś kombinował i wsadził inny bo średnica podobno taka sama. ja np miałem podobno pierścienie od simaka bo średnica taka sama. ale co do tych pierścieni to nie jestem pewien, ale tak twierdził sprzedawca. założyłem i pasowały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jawa orginalnie miała 3 pierścionki a polski demolud miał 2 a średnica jest ta sama a co do sima nie wiem jak ci pasowały może od jakiejś starszej wersji bo od 50 tłok jest troszke większy niż ten od ogara i jawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omka jesteś w błędzie, oryginały miały 2 pierścienie a polskie wypociny 3. Przy 3 pierścieniowym tłoku, zauważyłem tylko większe grzanie i szybsze zużycie cylindra. Aha zrobiłem na ogarze z tym silnikiem ponad 40 tys. km więc kilka tłoków przejeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omka jesteś w błędzie, oryginały miały 2 pierścienie a polskie wypociny 3. Przy 3 pierścieniowym tłoku, zauważyłem tylko większe grzanie i szybsze zużycie cylindra. Aha zrobiłem na ogarze z tym silnikiem ponad 40 tys. km więc kilka tłoków przejeździłem.

 

jestes w bledzie ogary mialy polskie wersje tych silnikow i czeskie czeskie mialy na 100% 3 pierscienie :icon_twisted:

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mówimy o tym samym ale JAWA nie OGAR miała 3 pierścienie i każdy kto zna się w temacie ci to powie OGAR polski miał 2 pierścienie a po to żeby wolniej jeżdził u nas bo takie przepisy bo jawa na tym samym silniku mogła jecha nawet 70 km\h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mówimy o tym samym ale JAWA nie OGAR miała 3 pierścienie i każdy kto zna się w temacie ci to powie OGAR polski miał 2 pierścienie a po to żeby wolniej jeżdził u nas bo takie przepisy bo jawa na tym samym silniku mogła jecha nawet 70 km\h

 

 

dokładnie omka ma racje, co do wału ot jest ok i ot niezalezy od niego, wsadze mniejszy tłok juz mierzyłem mikromierzem i wtedy zerkne czy bedzie ok :D

 

P.S ale żescie się orzpisali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w bledzie ogary mialy polskie wersje tych silnikow i czeskie czeskie mialy na 100% 3 pierscienie :D

W takim razie czesi i słowacy sprowadzają chyba tłoki z polski, bo w życiu nie widziałem u nich 3 pierścieniowych tłoków.

 

http://www.inext.cz/jawa_50_typ550/zabeh.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...