Skocz do zawartości

Wymiana termostatu w VFR-ce


lukas 78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedogrzewa mi moto - temp ledwo wychodzi poza białe pole

tylko w mieście trochę rośnie

poza tym w ogóle wolno się rozgrzewa

-ile roboty i jak się zabrać do wymiany termostatu ?

-jaki koszt termostatu i gdzie go kupić- w necie ?

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz, czy czujnik nie walniety?? termostat masz po prawej stronie moto - zdejmij bak i prawa owiewke. wymontuj i oblukaj. w termostacie tez jest czujnik temp. :icon_razz:

 

 

wnioskuję z tego ,że jak jeżdżę po mieście to wskazówka stoi na pół skali a jak wylecę w traskę to zaraz spada ledwo nad białe pole-chyba dobrze wydumałem ,że wina termostatu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj u mnie w trasie tez jest nad biale pole, tak 1/4 skali wskazuje. przy okolo 1/2-3/4 skali wlacza sie wentylator. moze masz wszystko dobrze?

 

no to mam tak samo ale i tak myślę ,że to wina termostatu , bo temperaturka powinna być stała i bez takich skoków :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam tak samo ale i tak myślę ,że to wina termostatu , bo temperaturka powinna być stała i bez takich skoków

 

bedzie "bardziej" stala, gdy sie ociepli. poczekaj troche. w zeszlym sezonie jak jezdzilem w listopadzie +2C, to mialem 1/3 skali na miescie. jak wylecialem na trase, to spadalo do c!!! nie pomagalo zakrywanie chlodnicy, bo zimne powietrz i tak trafi na silnik bezposrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie "bardziej" stala, gdy sie ociepli. poczekaj troche. w zeszlym sezonie jak jezdzilem w listopadzie +2C, to mialem 1/3 skali na miescie. jak wylecialem na trase, to spadalo do c!!! nie pomagalo zakrywanie chlodnicy, bo zimne powietrz i tak trafi na silnik bezposrednio.

 

może MłodyVFR masz rację , to nie auto że temperatura zależy tylko od termostatu - przecież tu też jest chłodniczka oleju a i przez silnik dużo temperaturki ucieka , gdy zimno

poczekam-zobaczę

 

jeszcze mam parę innych rzeczy do poprawek a ,że jestem pedantyczny to lista jest długa :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...