Skocz do zawartości

Junak gaśnie !!


Reno616
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Niedawno poskładałem do kupy pięknego Junaka i od tamtej pory stwarza mi nie lada prodlemy, z którymi staram się walczyć jak umiem - jestem twardy. Do rzeczy. Po uruchomieniu silnika i przechyleniu motocykla na lewo czy prawo gaśnie po 2 sek. przypadłość ta ustępuje już na średnich obrotach. Poziom paliwa w gaźniku jest na odpowiednim poziomie, blaszka zamykająca zaworek iglicowy jest ustawiona równolegle do górnej płaszczyzny pływaka, wiem że jest to tylko wstępna regulacja, ale sprawdzałem przy pomocy uszczelki i kawałka pleksy. Jest OK. Jak myślicie co w nim siedzi ??

 

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak gasnie od razu czy jeszcze przez jakas chwiele pochodzi i dopiero jak gdyby zduszony gasnie ? Po mojemu przechyly te nie powinny miec wplywu na prace silnika inaczej przy kazdym zakreci gaslby :icon_razz: Na ktorym zabku masz iglice ? Sprawdz dokladnie aparat zaplonowy moze cos tam zwiera i iskra ci gasnie :icon_razz: Na odleglosc jest troche ciezko pomoc, sprobuj napisac dokladnie jak masz ustawiony gaznik i dokladnie co sie dzieje z silnikiem podczas tych przechylow, olecam tez strone jacota odnosnie wyregolowania gaznika wszystko tam masz czarno na bialym...

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o iskrownik to wszystko jest w porządku. Co do gaźnika to iglicę mam zapiętą na 3 rowek do góry, a śrubę regulacyjną skład mieszanki wykręconą o 2 obroty, więc sporo a po wykręceniu świecy jest zakopcona tak jakby była za bogata mieszanka. Po przechyleniu momentalnie spadają obroty silnika, aż do zatrzymania. Może go zalewa tylko dlaczego? Nieprecyzyjny zaworek iglicowy? Dodam jeszcze, że nie można wyregulować nisich obrotów, trudno mi powiedzieć ile ma teraz obr, ale słyszałem inne Junaki i chodziły na niższych obrotach (lewego powietrza nie ciągnie jestem pewien na 99%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...