Skocz do zawartości

Aprilia RS 50. Nie chce zapalić :(


mariuszyzfr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Od pewnego czasu moja RS 50 nie chce zapalić. Zaczęło się od tego, że po kilku mroźnych nocach w zimie przestała zapalać a w końcu w ogóle nic nie reagowała po naciśnięciu rozrusznika. Wymieniłem akumulator, rozrusznik także działa bo jak to mówi mój kolega "pstryka". Więc w czym może być problem jeżeli to ani rozrusznik ani akumulator? Może poprostu jakiś kabelek nie styka i dlatego nie chce odpalić. ozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowales odpalic go na pych albo na kopajke chociaz?

 

na moje oko to jest wina świecy zaplonowej... przeczyscic nalezy, choc raczej na 100% nadaje sie ona jedynie do wymiany.

 

pozostale mozliwosci to syf w gazniku badz brak paliwa w ukladzie. ja jednak obstawiam na swiece.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe RS nie ma kopajki :) Ale na pycha to tak odpalałem go tylko sprzęgło musi być coś rozregulowane bo coś nie chce normalnie ruszać ale to już mniejszy problem.

 

Czyli doradzacie wyczyścić świece tak? Dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na pych odpala normalnie?

 

osobiscie po zimie wolalbym ta swiece wymienic. czesto zdarza sie ze po ostrzejszym mrozie swieca odmawia posluszenstwa lub daje nie taka jak powinna iskre. swieca NGK bedzie kosztowac jakies 10-15 zl co nie jest az takim majatkiem, a zawsze masz troche wieksza pewnosc.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Od pewnego czasu moja RS 50 nie chce zapalić. Zaczęło się od tego, że po kilku mroźnych nocach w zimie przestała zapalać a w końcu w ogóle nic nie reagowała po naciśnięciu rozrusznika. Wymieniłem akumulator, rozrusznik także działa bo jak to mówi mój kolega "pstryka". Więc w czym może być problem jeżeli to ani rozrusznik ani akumulator? Może poprostu jakiś kabelek nie styka i dlatego nie chce odpalić. ozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

 

 

Czyli przekaźnik działa tylko rozrusznik nie kręci??

Może szczotki są do wymiany.

A świecę zmień na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciskam na rozrusznik to słychać tylko "pstryk" i nic więcej a akumulator wymieniłem 2 dni temu bo w starym była zła gęstość elektrolitu i w ogóle był zepsuty

To chyba oczywiste że rozrusznik zrąbany. Niekręciłeś w zimie przypadkiem długo rozrusznikiem ? Mógł sie spalić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...