Skocz do zawartości

Zakuwanie lancucha rozrzadu (bez zakuwarki)


Madrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MOto vt500e, czesci juz sa , lancuchy przyszly skute+jedno ogniwo do spinania.W moim przypadku aby wymienic musze albo zdjac wirnik alternatora( niemozliwe bo potrzebny sciagacz)albo rozkuc lancuch rorzadu i skuc go na silniku. Pomyslalem ze jedna z tych opcji wypali bez problemu ale:

Dzownie do serwisu Hondy w bialymstoku, i doslownie oslupialem. Pytam sie czy maja sciagacz do sciagniecia wirnika- nie mamy.Mysle no dobra stare moto to moga nie miec , wiec pytam o druga opcje : przywoze do was silnik rozkuwacie lancuch , rozkuwacie nowy,zakladacie nowy i skuwacie na silniku, i oto najgorszy moment:NIE ZROBIMY TEGO.I doslownie oniemialem, co to qwa jest za serwis marki HONDA ktory nie moze zrobic takiej banalnej (jak na warunki warsztatowe) czynnosci , czy to moja wina ze mieszkam na wysrankach i dealer hondy moze sprzedac nowe moto za 50 tysi ale nie moze wymienic pieprzonego lancucha rozrzadu.CIEMNOGROD.Gratuluje ludziom ktorzy nie maja pojecia o mechanice i beda musialy cos wymienic w serwisach w Bialymstoku.Jestem wkurzony na maxa.PS serwis yamahy tez sie nie podejmie:"Nie robimy silnikow"

Panowie pomozcie, bede musial sam to zrobic i wziac odpowiedzialnosc za skucie mlotkiem. Potrzebuje nastepujaceych rad:

-jak rozkuc nowy lancuch rozrzadu zeby go nie zniszczyc?

- jak skuc ten lancuch na silniku nie posiadajac zakuwacza, tak aby miec jakas pewnosc ze zrobie to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej udać się do pożądnego fachowca i dorobic ten ściągacz? Przecież w domowych warunkach nie zakujesz łańcucha rozrządu tak jak to zrobiła fabryka! Pomyślałeś jakie będą szkody jak on się "rozczepi" (zawory, walki, tłoki na zlom!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobienie sciagacza nie jest tez prosta sprawa , bo jego funkcje pelni sruba z gwintem pomiedzy 25-30mm srednicy , a na dodatek jest to gwint drobnozwojowy, a zeby dorobic takie cos to najpierw trzeba znac dokladne parametry gwintu

zebym nie myslal o szkodach to bym nie pisal tego posta , tylko poprostu to zrobil tak jak bym uwazal za dobrze.

Edytowane przez Madrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobienie sciagacza nie jest tez prosta sprawa , bo jego funkcje pelni sruba z gwintem pomiedzy 25-30mm

gwint metryczny - suwmiarka , grzebień tokarski i już znasz parametry

 

A co do zakuwania to był już taki temat, popatrz dobrze. Generalnie można to zrobić samemu. tylko rezba sobie zakuwarkę dorobić, (jeśli chodzi o część udarową, to ja mam trzpien z końcówki wtryskiwacza od C-360 oczywiście odpowiednio zakończony). Ale jeśli tego nigdy nie robiłeś to proponuję zaopatrzyć się w zapasowe spinki. Bardzo łatwo jest wyszczypać trzpień łańcuszka, jak się nie ma w prawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę dni temu rozkuwałem łancuch w VF750 i spoko zrobiliśmy z rozkuracza do łańcuchów rowerowych (trzeba czpień zeszlifować i gitara..). Nie ma pomyłki... a później wciskamy trzpieć (ten z łańcucha) spowrotem i punktakiem... puk (raz celnie i nie za mocno). Powodzenia

Edytowane przez sq8bwh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam jak roger ,wlasnie w taki sposob dorobilem sciagacz (akurat bez grzebienia tokarskiego, ale moj ojciec ma "oko" i odroznia gwinty :)) Orginalnie zakuiy lepiej zalozyc niz zakuwac wloasnorecznie

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem do zalozenia lancuszek w cbr f3 - rozkuty + skuwka. okazalo sie, ze dalo rade zdjac caly i zalozyc caly. no ale rozkuty byl juz kupiony. powiedzialem, ze nie podejme sie ryzyka zakuwania mlotkiem. qmpel pojechal do serwisu (akurat kawy), i gosc przysztancowal mlotkiem (przez cos tam) i skasowal 10 zeta - powiedzial, ze od lat zakuwa tak lancuchy i nigdy inaczej nie robili. faktem jest, lancuch ladnie zostal zakuty, a cebra lata do dzis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...