Skocz do zawartości

Aprilia AF1 50


piasektt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Posiadam taki sprzęcik Aprilia AF1 50 z 88'. Wydaje mi się, że jest gdzieś zablokowany myślę, że wydech (tutka), ale nie jestem pewien. Moje pytanie jest jak go odblokować! I drugie pytanie motorower ten nie zawsze chce zapalić z rozrusznika kręci ładnie, ale nie chce zapalić a z kopa bez problemu, jaka może być przyczyna. Mam go od nie dawna jakie to moto ma +/- ? Z tego, co zauważyłem + plusem jest małe spalanie!

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik powinien kręcic tyle, ile jest na obrotomierzu (przynajmniej na niższych biegach ...)

jesli nie to albo jest zblokowany albo kompresja słaba i trzeba zmienic tłok

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Af-1 50 88r i kreciła się do 10tys v-max 85 kiedys poszła do konca obrotomierza i miała 95km na tłumiku na 100% nie blokowana.Jak bedziesz katował to na korbowodzie sie zatrze to jest bolaczka tych silnikow.

 

 

Czyli co ta maszynka nie jest blokowana ? To poprostu taki muł? Kręci się do 10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to jednak kompresja , bo jak moto jest cieple to dam rade odpalic je reka ;O

nie koniecznie, ja bez problemu odpalałem ręką DT 125 z nowiutkim tłokiem :clap:

 

miałem af1 50-ke z 91 roku i na wszystkich biegach wkręcała sie do samego końca obrotomierza (12tys) , kiedys nawet przez przypadek na drugim biegu przeciagnełem ją tak, że wskazówka wyszła poza skale :icon_razz: :icon_razz: silniczek pięknie znosił dłuuugą jazde na wysokich obrotach (8-9 tys) :biggrin:

 

jesli silnik nie chce krecic do samego konca obrotomierza to najprawdopodobniej jest juz słaba kompresja albo jakies blokady (oczywiscie pod warunkiem, że wydech nie jest zapchany, jest odpowiednia świeca, szerokośc opon, wielkosc zębatek...)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...