Skocz do zawartości

Suzuki DR 600 czy Honda XL 600R


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z kupnem nowego motoru a dokładnie z wybraniem pomiędzy Suzuki DR 600 a Hondą XL 600 R(posiadam na ten cel 5 tyś zł). Mam 190 wz i 117 kg. Jestem mieszkańcem Katowic także jeżdzę po mieście ale czasem lubię wyskoczyć do lasu czy w góry. Obecnie mam Suzuki Marauder VZ 800 i nie jestem zadowolony z tej marki. Poprzednio posiadałem Yamahę XT Thener 600z , firma ok. ale motor do terenu zbyt ciężki , nie mam tu na myśli jakiegoś skaknia tylko jazdę amatorską. Proszę o doradzenie , który z motorów jest lepszy, ewentualnie inne propozycje ciekawych motocykli. Z góry dziękuje za udzieloną pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłeś XT i uważasz że ciężki w teren to odpuść sobie TA. Ja miałem XTZ660 (cięższy niż XT) i jeździłem z kolegą (on na XL600V) i po polnych drogach lub leśnych ścieżkach to TA nie dawał rady za Tenerą. Za to na asfalcie widlak był lepszy - inna praca silnika i komfort jazdy, ważne w trasie.

Proponuję wybrać coś z KTM-ów.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do DR 600 i KLR 600 to jeden pies ... waga podobna ,z tym ze KLR maja seryjnie rozrusznik i silnik DOHC

 

co do DR 800 i KLR 650 to hm Dr-ka ciezsza siedzialem na takowej i wyraznie czuc dodatkowe 20 kilo wagi, do tego wiecej plastiku wiec w terenie latwo polamac ,zato wyzsza szyba bardziej zdatny na trasy ,pod wzgledem mocy bylo podobnie Dr-ka mniej elastyczna , no i ten ponadczasowy wyglad DR-ki :D

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłeś XT i uważasz że ciężki w teren to odpuść sobie TA. Ja miałem XTZ660 (cięższy niż XT) i jeździłem z kolegą (on na XL600V) i po polnych drogach lub leśnych ścieżkach to TA nie dawał rady za Tenerą. Za to na asfalcie widlak był lepszy - inna praca silnika i komfort jazdy, ważne w trasie.

Proponuję wybrać coś z KTM-ów.

 

troche się zapędziłeś. on mowił o XL600R anie 600V TA, to przecież dwa różne motocykle:P

ale mniejsza z tym, o DR nic nie moge powiedzieć bo nie jeździłem ale mam Xl od jesieni i jazda w terenie nie sprawia mi żadnych kłopotow chociaż to jest mój pierwszy sprzęt. na początku jeździłem na kostkach, teraz na oponach enduro, głownie polne szutry i leśne drogi. błoto raczej omijam ale puki miełm kostki przejeżdzało sie przez wszystko. jeśli masz na oku sztuke w niezłym stanie to ja bym na twoim miejscu brał XL, sam trafiłem na mine ale sprzet jest tak nieskomplikowany że wszystko jestem w nim w stanie zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak nie szukaj danego typu obojetnie czy to *onda , Suka , Kawa czy XT-ek, szukaj po stanie moto lepiej kupic Kawe w bdb stanie niz zajezdzona *onde nadajaca sie do kapitalki albo wymiany silnika...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na obu sprzętach, pod względem terenowym XL ma przewagę, sporo lżejsza i poręczniejsza od DR-ki.

DR ma sporawy i pękaty zbiornik co może nieco przeskadzać w trudniejszym terenie, za to na asfalcie (trasy) bardziej stawiał bym na DR.

Jest większa i po załadowaniu bagażu, 2 osoby mają dużo więcej miejsca niż na XL-ce.

Obecnie sam latam na XL600R, w trasy jeżdzę żadko a w terenie lepiej mi się jeździ na XL-i.

Wejdz na moją stronkę www.xl600.go.pl , tam w dziale uzersów masz kontakt do kilku osób jeżdzących na XL-kach, możliwe że ktoś z nich też jeździł wcześniej DR-em to również dadzą Ci porównanie.

 

ja bym na twoim miejscu brał XL, sam trafiłem na mine ale sprzet jest tak nieskomplikowany że wszystko jestem w nim w stanie zrobić sam.

 

To prawda, silnik jest bardzo prosty jak znasz podstawy to jesteś w stanie zrobić wszystko sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoich gabarytach proponowal bym DR, jest wieksza od XL i bedzie Ci duzo wygodniej. Ale tak naprawde to w wyborze miedzy XL a DR powinienes brac pod uwage stan ogladanego motocykla. Oba sa podobne, no moze poza tym, ze DR 20kg wiecej ma. Ale ja (175cm, 56kg) daje rade na DR i to nie jest jakas tam specjalna walka z motocyklem. Ktorego nie wybierzesz, bedzie bardzo dobrze, o ile nie wpakujesz sie na mine. Dla mnie oba motocykle sa fajne w teren i na miasto.

 

Powodzenia przy szukaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...