Skocz do zawartości

brak pełnych obrotów w yamaha dt/rd 80


Gość japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam nastepujacy problem z silnikem z yamaszki rd/dt 80lc: silnik pracuje prawidłowo, jednak wkreca sie tylko do 8tys obr/min, podejrzewałem ze wina jakies blokady w cdi gdyz przy tych 8 tys silnik wydaje dzwiek jak typowe odcinanie zapłonu jednak zamontowałem z odblokowanego moto cdi i nie ma roznicy, regulacja/wymiana gaznika nie pomaga jedynie gdy ustawie uboga bardzo mieszanke to wkreca sie na obroty ale nie ma wtedy wogule mocy. Czy wystepowały rozne typy cdi do tych motocykli czy tylko jeden typ w którym blokada polegała na opoznienu zapłonu kondensatorem?oraz czy orginalna cewka w.n ma mozliwosc wymiany przewodu wysokiego napiecia czy jest zalana z cewkna na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest raczej nic z tych rzeczy, silnik w stanie idealnym gdyz nie dawno wyremontowałem na firmowych czesciach , nie ma roznicy, a swiece nie jedna wsadzałem(ngk, desno i inne), filtr wyminenany 3tys km temu :icon_mrgreen: to odciecie wskazuje wg.mnie na ustreke układu zappłonowego, ale wszytskiego pokolei metoda prob i błedów nei ma sensu wymieniac bo to sa za duze koszty w porównaniu do wartosci motorka, pytam bo moze miał ktos podobne objawy w tym moto i pozwoliłoby zdiagnozowac który element jest walniety, czy np. moze tyrystor w cdi jest tak dobrany (przez producenta jako blokada)aby odcinał zapłon?istniały takie wersje z modulem blokujacym obroty a nie przestawiajacym zapłon w tych yamaszkach? :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma racje ja tak mialem w sendzie ze przuy duzych obrotach odcinalo jej zaplon i wskazalo to na zaplon wymienilem zaplon i kreci 13 :( bez problemu ale moze byc tez wada uszczelek nna polowie lub zimeringow tez warto to sprawdzic !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem moduł cdi z innej yamaszki i nie ma wiekszej roznicy, troche inaczej silnik pracuje ale dalej jest koło 8000 obr/min, po długi kombinowaniu i probach dotrałem do tego ze chyba cewka zasilajaca układ zapłonowy nie wytwarzała juz wystarczajacej energi co powodowało ten problem , cewke jutro przewine i bede pewien czy to jest to, jak macie jeszcze jakeis inne pomysły to walcie , bo moze sie okazac co innego jeszcze :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz co jest nie tak to podopowiedz :icon_razz: tutaj nie jest taki zapłon jak w suzuki ts czy podobnych motorkach ze przez podłaczenie do masy lub odwrotnie przez odłacznie od masy jednego z przewodów(nie pamietam) powoduje odblokwanie obrotów, w tej yamaszce jest 5 przewodów do cdi,

1.masa całego układu; 2, zasilanie układu(ok 100V,150 mA); 3, sygnał z cewki sterujacej, 4. kabel połaczony przez stacyjke do masy do gaszenia silnika, 5, kabel wychodzacy do cewki wysokiego napiecia. W we wnetrzu cdi nie ma zadnego układu scalonego, jest tylko tyrystor który działa jako przerywacz. Jak wiesz cos czego ja nie wiem to zdradz albo pomóz bo moze ja jestem az tak ograniczony ze takich prostych rzeczy nie wiem :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana kosci cdi z zablokowanej na niezablokowana daje minimalne różnice - moja pierwsza mysl to to że trzyma na wydechu bo dt 80 miały tez blokady na wydechu... wątpie, żeby to było przyczyną ale zawsze jakas mysl bo na prądzie to ja nie teges ;)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dt 80 i 50 przewaznie byly blokowane na wydechu zarowno 1 tlumiku jak i drugim opisalem jak to cholerstwo wypruc moja tez wkrecala sie tylko na 8000 tys po wypruciu flakow chodzi jak czolg ale kreci za czerwone czyli 12 tys. Po wyciszeniu przyslowiowym druciakiem do garow w ilosci 5 sztuk w koncowym tlumiku obroty nie spadly za to decybele tak sory za byki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...