Skocz do zawartości

Suzuki GZ250 - silnik po przegrzaniu stracił moc ?


mario33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na sobotniej paradzie w Wawie przegrzalem troche silnik (chlodzony powietrzem) - niskie biegi i niskie obroty.

 

Potem zauwazylem, ze silnik jakby stracil moc - szczegolnie w wyższych obrotach - silnik pracuje coraz barddziej, prawie rzęzi, ale nie przekłada się to na siłę pchającą moto. Po ostygnięciu niestety problem nie ustapił.

 

Co to może być? Świeca ? Czy broń Panie Boże zatarcie silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotniej paradzie w Wawie przegrzalem troche silnik (chlodzony powietrzem) - niskie biegi i niskie obroty.

 

Potem zauwazylem, ze silnik jakby stracil moc - szczegolnie w wyższych obrotach - silnik pracuje coraz barddziej, prawie rzęzi, ale nie przekłada się to na siłę pchającą moto. Po ostygnięciu niestety problem nie ustapił.

 

Co to może być? Świeca ? Czy broń Panie Boże zatarcie silnika ?

Kolega Adam.M ma racje bo jezeli obroty silnika nie maja przelozenia na predkosc to najpewniej jest to wina spalonej tarczy sprzeglowej. Prawdopodobnie posrednia przyczyna byla jazda na polsprzegle podczas ow parady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze sprzeglo bylo na ostatnich nogach przedtem, a parada z powolna jazda i czesta zmiana biegow zalatwila je do konca.

Natomiast zainteresowalo mnie zdanie ze wszystko trzeba wymienic - czy przekladki stalowe sa spalone ( tzn zaniebieszczone, czy powyginane ) ? Jak wyglada kosz sprzeglowy, czy ma glebokie wyrobienia w rowkach prowadzacych od tarcz ?

Czy sprezyny na obwodzie kosza sa luzne ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adamie, ja sie na tym aż TAK nie znam. Paweł go robił - jego pytaj :wink:

 

Generalnie kosz sprzęglowy wygladal dla mnie OK. Przekladki byly zupelnie popalone (czarne), tarcze też(niebieskie). Dodatkowo wymienione zostały sprężyny. Gwarancja wiec oryginalne czesci - 4 paczki pękły.

 

Chodzi (prawie) jak złoto... Jakos dlugo trwa zanim moto sie rozgrzeje i sprzeglo zaczyna dopiero wtedy pracowac normalnie. Przez jakies 15 km mam problemy z wrzuceniem 1 i wyżej niz 3 bieg. Nie mozna tez znalezc luzu. A potem nagle wszystko zaczyna pracowac dobrze. Czy to znaczy ze sprzeglo musi sie dotrzec najpierw ? Czy cos jest nie tak ? Paweł na pewno wszystko zrobil dobrze, ale w takim razie co sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...