Skocz do zawartości

Do czego chopper ??


afish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zastanawiam jak 800 km dmuchnę na zlot Boxera w Lubsku??!!

Ale klimty zlotów rewanżują cału bul:)

Pozatym niekiedy można dostać nagrodę żelaznego zadka hehe

Dawaj dawaj :biggrin: ale nagrody za najdalszą trasę chyba nie dostaniesz. Na Lubsku regularnie pojawia się ktoś na starszym BMW z Anglii :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli miałbym wybierac w tej chwili to wybór padłby chyba na virazke 750 bo rozmiarowo wieksza niz 535 a słabsza niz 1100:)

Napiszcie mi jak sie ceny teraz mają 750 i moze znacie jakaś stronke o tym motocyklu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony poleciłbym Ci jeszcze Suzuki Intruder VS 800 - to jest mój pierwszy moto, miałem podobne dylematy co Ty, ale cieszę się, że wybrałem właśnie ten sprzęt - jest odpowiednio duży, podobnie jak virago ma kardan a nie łańcuch, jest wygodny, jak jesteś wysoki to zakładasz sobie wysunięte podnóżki i jest git, poza tym piękny klasyczny wygląd choppera i niewygórowana cena. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz do czego chopper?

żeby na starość (o ile dożyjemy) być inwalidą prawie na wózku :biggrin:

a swoja drogą w tym dziale temat jest zbędny

cokolwiek sie pojawi, cokolwiek zamruczy wydechem my już logicznie nie myślimy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można... polecacie tu Virago. Ale znacznie bardziej odlotowa wydaje mi się Drag Star.

 

Ja się właśnie przymierzam. Czy nikt z Was nie posiada, czy uważacie, że nie warto polecać??

 

Czy jest ktoś może z (ew. okolic) Wrocławia?? Chętnie bym uprzednio pogadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do czego chopper?? bo sam jestem ciekaw -widze że nawet właściciele chopperów nie potrafią tego wyjaśnić.

 

Przecież na plastiku też można spokojnie delektować się każdym kilometrem. Na własnym przykładzie wiem, że nie zawsze mam ochotę do zap..lania i czasami spokojnie sobie cruising'uje po mieście.

 

ps. Wszystkie fukcje choppera (szczególnie te związane z przystosowaniem motocykla do sprawnego poruszania się po drodze) spełnia plastik, na dodatek kilkakrotnie razy lepiej - tylko zbędnego chromu brak.

 

ps2. widze że większośc z Was plastiki to tylko na zdjęciach widziała. Na plastiku podróżuje się 10 razy bardziej wygodnie niż na chopperze i co ważniejsze duużo szybciej (kręgosłup jest odciążony a pozycja embrionalna w pełni umożliwia wykorzystanie potencjału motocykla sportowego ). Zresztą nie po to się kupuje motocykl żeby było wygodnie.

 

Mogę zrozumieć że chopper'a kupuje się ze względów estetycznych (oczywiście to rzecz gustu). Innych argumentów na razie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 razy wygodniej??? To chyba nigdy nie jechales chopperem...

tak sie sklada, ze w garazu mam intruza i ducati- lubie posmigac na obu, ale intruz jest duzo , duzo wygodniejszy. Na ducati po polgodzinie cierpna nadgarstki, lydki i boli dupsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można... polecacie tu Virago. Ale znacznie bardziej odlotowa wydaje mi się Drag Star.

 

Ja się właśnie przymierzam. Czy nikt z Was nie posiada, czy uważacie, że nie warto polecać??

 

Czy jest ktoś może z (ew. okolic) Wrocławia?? Chętnie bym uprzednio pogadał.

 

Obawiam się, że Drag Star to jednak cruiser a nie chopper, dlatego nikt nie poleca, bo w temacie mowa o chopperach :) A swoją drogą Drag Star to fajna sprawa, na mój kolejny sprzęt planuje właśnie dragstara 1100 classic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01kriters sam chyba widziałeś choppera* tylko na zdjęciu :P Zresztą jak trzeba Ci tłumaczyć to i tak niezrozumiesz. To chyba kwestia charakteru czy niewiem czego. Do codziennej jazdy to polecałbym TDM lub jakiegoś nakedbika. Chopper jest dużo mniej wygodny, ma słabsze hamulce, jest wolniejszy (chociaż takim VS 1400 mozna zaskoczyć posiadaczy co starszych plastików) i ogólnie mniej przystosowany do realiów na Polskich drogach. Ale i tak nie zamieniłbym się na żadną R6 :D

 

 

 

*- pisze chopper a mam na myśli produkowane seryjnie choperopodobne motocykle w stylu Intruder czy inny Shadow. Choppery sie buduje/przebudowywuje samodzielnie :) I wtedy moga nie być takie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam smigam od dosc niedawna na virówie i póki co nie zamieniłbym na coś innego, wygoda, blask chromu, dobry moment na dole i w ogóle - to trzeba miec w portkach i tyle

ale nie neguje plastików, jak to sie mowi "o gustach sie nie dyskutuje!" i basta

ja od poczatku mialem w planie tyklo choppera i nic innego i jesli sie zastanawiasz czy jeden czy drugi rodzaj moto wybrac, nie wiesz co cie sie bardziej podoba wizualnie to qp jakiegos enduraka szosowego - trans alpa czy africa twin sa zwrotne i nadaja sie do kazdej jazdy i terenu . TYLKO TO JUZ POZYCJA NIE CHOPPEROWA :D co mnie nie kręci

 

POZDRO WSIEM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Polecam Virago 750 jest to moj pierwszy motocykl i osobiscie tez mam 190 cm wzrostu i jezdzi sie calkiem wygodnie!nie mam wysunientych podozek co by sie bardzo przydalo! Virowki sa dosc niezawodne(choc ostatnio padl regulator :D ), ale ogolnie jazda jak marzenie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotej pory jezdzilem virowka 1000 a sa 535 ,750,1000(najlepsze) 1100 i sa to motory do naprawdej dobrej i przyjemnej jazdy a spalanie mojej z plecaczkiem oscylowalo 4,0 do 5,0

w zaleznosci od predkosci teraz jezdze VN 2000 i to jes inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Wszystkie fukcje choppera (szczególnie te związane z przystosowaniem motocykla do sprawnego poruszania się po drodze) spełnia plastik, na dodatek kilkakrotnie razy lepiej - tylko zbędnego chromu brak.

 

Chrom wcale nie jest zbędny, to jedna z rzeczy, które sprawiają, że motocykl jest piękny :D

 

ps2. widze że większośc z Was plastiki to tylko na zdjęciach widziała. Na plastiku podróżuje się 10 razy bardziej wygodnie niż na chopperze i co ważniejsze duużo szybciej (kręgosłup jest odciążony a pozycja embrionalna w pełni umożliwia wykorzystanie potencjału motocykla sportowego ). Zresztą nie po to się kupuje motocykl żeby było wygodnie.

 

Plastiki widziałem nie tylko na zdjęciach, ale fakt - nie jeździłem, więc się nie wypowiadam. Ale co do powodów kupowania motocykla to uważam, że jednak dla wielu osób wygoda jest ważna, może dla Ciebie nie - sprawa idywidualna każdego kupującego.

 

Mogę zrozumieć że chopper'a kupuje się ze względów estetycznych (oczywiście to rzecz gustu). Innych argumentów na razie nie znam.

 

Nie tylko ze wzgledów estetycznych, choppery to styl bycia, poczucie wolności i czerpanie maksymalnej przyjemności z prowadzenia maszyny (no i to brzmienie... :) ). Dla użytkowników chopperów priorytetem z pewnością nie jest prędkość...Ale ja szanuję gusta innych i uważam, że każdy jeździ na tym co lubi i co go kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeździłem R1 po niemiecki autostradach (brak dołów) i deprecha, niewygodnie, sztywne, małe czujesz sie jak bys siedział na psie, niewygodny fotel a pozatym ten wredny dzwięk zarzynanego silnika, troche to lipne w zestawieniu pozatym co tam załadować?? Namiot?? Niby gdzie??

Dupsko boli, kolana padają po 200 km.

Wiertarka fajna żecz żeby się po mieście pobujać od świateł do świateł żeby 15 latkom frajdę zrobić i tyle...

 

P.S. Dlatego jótro jadę do rajchu ale z chopperem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...