Skocz do zawartości

Yamaha 1100 Virago


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego tylnego bucika można włożyć do wiagry?

 

Pytanie do UŻYTKOWNIKÓW a nie teoretyków. Wiem, najlepiej wymiar zalecany przez producenta. ale jak nie można kupić 140/00/15 to co? Do Kawy 450 do której zalecane są takie same buty założyłem 160/80/15 i poprawiła ona własności trakcyjne moto. Stał się stabilniejszy. Jakie rozmiary udało sie Wam włożyć do Viagry na tył?

Pozdrawiam :icon_mrgreen: Jurek

Edytowane przez kawasaki454
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam założonego Metzeler'a (M 880) 150/90/15 i jeździ mi się dobrze :wink: - szerszej nie będę testował.

Gdybym miał wymieniać, to najprawdopodobniej byłby to też Metzeler :icon_mrgreen: w tym samym rozmiarze lub Dunlop 150/90/15 w bieżniku D 404 (Dunlop wizualnie wydaje się jeszcze szerszy).

 

Pzdr

 

Jarek

Edytowane przez nurfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj zmieniłem opony w swojej 1100. Po poprzednim właścicielu z tyłu miałem Dunlopa 170/??/15 i jeździło mi się nie najlepiej. Bardzo kiepskie prowadzenie w zakrętach :icon_twisted: Wcześniej poprzedni właściciel też narzekał na prowadzenie po winklach, ale myślałem że to z powodu małego stażu na moto.

Wczoraj zdecydowałem się na gumę 150 na tył (na takiej śmiga inny kumpel) i mimo krótkiej trasy do domu stwierdziłem że jest o niebo lepiej w zakrętach :icon_twisted:

Tak więc na tył do Viagry1100 wejdzie 170 ale wtedy trzeba jeździć tylko na wprost bo każdy zakręt to walka z motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroka opona nic nie daje poza poprawą wyglądu. No może w jakimś naprawde mocnym motocyklu pomaga zapanować nad mocą. Założenie rozmiar większej gumy np: zamiast 140 150 nie powinno wpłynąć negatywnie na prowadzenie moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...