Skocz do zawartości

Co sądzicie o suzuki DR 800 albo 750...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem ale wszedzie jest o smiganiu w terenie, lasach etc.. .

A ja chciałem zapytac czy to moto jest dobre np na wycieczki takie lajtowe. Wiem ze jest ciezkie i w lesie pomiedzy drzewami moze miec trudno ale czy nada sie na trase ... a ewentualnie co polecacie zamaist tego ale w podobnej cenie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szose bardziej V-ke albo R2. DR -ka crosem nie jest, ale duzy singiel ma pewne wady,mianowicie drgania i spalanie .Pozatym Big ma dosc maly zakres obrotow uzytkowych co jest jego duza wada,Ogolnie zla nie jest jesli oto pytasz ,wersja 750 nie ma rozrusznika elektrycznego :icon_biggrin: wiec odpalanie to walka :icon_mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mój kumpel ma 750 biga i ma elektryczny starter ...

a mozesz powiedziec co za motory mi proponujesz bo niestety w skrutach jeszcze nie ejstem dostatecznie obcykany ,,

Wnioskuje ze honda transalp jest lepsza od Biga... czy tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szose bardziej V-ke albo R2. DR -ka crosem nie jest, ale duzy singiel ma pewne wady,mianowicie drgania i spalanie .Pozatym Big ma dosc maly zakres obrotow uzytkowych co jest jego duza wada,Ogolnie zla nie jest jesli oto pytasz ,wersja 750 nie ma rozrusznika elektrycznego :icon_biggrin: wiec odpalanie to walka :icon_mrgreen:

 

 

manuala do KTM przeglądałeś-- zobacz jeszcze do Biga! :buttrock: :buttrock: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na afalt i dluzsze przeloty raczej V-ke albo R2 np XTZ 750 dosc mocne szosowe enduro albo Honde Transalp niesmiertelna V-ka dosc slabawa ale zato trwala ,z tym ze tu juz wieksze koszta obslugi moto

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam wnioskowac z tego ze big sie nadaj na małe wypady i na jazde po miescie ? a na wycieczki raczej transalp ... ?

moze głupie pytanie ale czy wygodniej sie jedzie na np hondzie transalp czy chopperze ??? bo niektórzy twierdzą ze na chopperq mozna wygodniej podrózowac ..

jakie jest wasze zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manuala do KTM przeglądałeś-- zobacz jeszcze do Biga! :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

i co to wnosi do tematu :biggrin:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może napiszę tak. Trzeba wyjątkowo kochać motocykle aby świadomie skusić się na BIG-a. Do dalekich podróży, ze względu na oryginalną kanapę - nie nadaje się. Pasażer ma o niebo wygodniej niż kierowca. Na ciężki teren - nie nadaje się. Zbyt duża masa. Piasek - faktycznie, ładnie po nim leci. Tu chyba masa działa na korzyść. Ale jak pędzisz tym potworem 60-80 km/h po piachu to serce masz w d..ie. Stąd moje pierwsze stwierdzenie :biggrin: Mały zakres obrotów użytecznych. Jeśli założysz szybki zestaw napędowy, to w mieście 4 bieg będzie rzadkością. Wszystko przejedziesz na 2 i 1. Czasem wrzucisz 3. Za to spod świateł nie będziesz miał przeciwników :icon_mrgreen: Pali umiarkowanie, bo ok. 6l/100 km. Jeśli będziesz miał w porządku rozrząd i cały układ korbowo-tłokowy to zużycie oleju praktycznie nie będzie występowało (ja używam syntetycznego Castrola 10W40). To tyle. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

PS. Ciężko o dobre materiały dotyczące tego moto.

Pozdrawiam.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...