Skocz do zawartości

rejestracja moto zakupionego z Izby Celnej


komar00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

moze powtarzam się ale prosze o radę

mam zakupiony motocykl poj 125 i nie dokońca wiem czy mam wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji

posiadam

fakture zakupu wystwiona przez IC

opis rzeczoznawcy przegląd

 

i nie do końca wiem czy mnie obowiązuje VAT-25 bo motocykl jest zakupiony na terenie RP..... ale proszę o info czy w takiej sytuacji powinnam to płacic czy nie?

 

THX :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie do końca wiem czy mnie obowiązuje VAT-25 bo motocykl jest zakupiony na terenie RP..... ale proszę o info czy w takiej sytuacji powinnam to płacic czy nie?

 

To czy jest zakupiony na terenie Polski nie będzie interesowało pana(i) w wydziale komunikacji. Liczy się fakt, czy motocykl był wcześniej zarejestrowany w Polsce (np. był na wyposażeniu służb celnych) czy może raczej miał posłużyć komuś do jakiś niecnych planów i został skonfiskowany prze UC. Jeżeli pierwszy przypadek to na fakturze powinna znajdować się uwaga w stylu: data pierwszej rejestracji: 01-04-1996.

Co do same VAT-25 to nie wiem jak urząd w którym będzie rejestrowany motocykl podejdzie do tego. VAT-25 dostaje osoba która sprowadziła motocykl a w tym przypadku nie jesteś to Ty. Poza tym, jeżeli dany pojazd został zakupiony od importera na fakturę VAT (nie mylić z fakturą VAT MARŻA) to wtedy VAT-25 nie jest potrzebny - ale wiele urzędów i tak tego wymaga. I w tym miejscu zalecałbym telefon do właściwego wydziału komunikacji w którym będziesz tego sprzęta rejestrowała :lalag: Może się okazać, że motocykl był wcześniej zarejestrowany w kraju i nie trzeba będzie karty pojazdu wykupywać (przypominam, że po 15-04-2006 karta będzie kosztowała 75PLN).

 

Mam nadzieję, że za bardzo nie zamotałem :buttrock: Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj :crossy:

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - powinny być ale niestety nie są i jeszcze długo nie będą. Ministerstwo ma to gdzieś i sprawę interpretacji pozostawia każdemu starostwu i dlatego mamy tak jak mamy: gdzie Polaków dwóch tam trzy opinie.

 

Polecam się na przyszłość :]

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - powinny być ale niestety nie są i jeszcze długo nie będą. Ministerstwo ma to gdzieś i sprawę interpretacji pozostawia każdemu starostwu i dlatego mamy tak jak mamy: gdzie Polaków dwóch tam trzy opinie.

 

Polecam się na przyszłość :]

 

powinny robi WIELKĄ różnicę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...