Skocz do zawartości

Rysa na główce ramy


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kumiłem motorek, i na spodzoe główki ramy sa pęknięcia, by może tylko lakieru, ale raczej nie tylko:) sa ze 3 takie ryski ok 3 cm jedna, i teraz pojawia się pytanie,spawać czy ne psawać. Rozmawiałem z wieloma ludźmi i moje podejście do sparwy jest nijakie. z jednej strony, spawać, jak pospawane będzie to zajebicie, bedzie pewne. Mam już motor od zeszłego roku, i troche już nim jeździłem, (przechodził naprawde ciężki pruby) i nic się nie dzieje, ale jak przegnę to może coś naddać i nie będzie ciekawie. Chodze do tech samochodowego i troche na żemiośle się znam, troche juz metali postawałem, i migomatem i elektryczną. Jak ktoś kto będzie to spawał, zrobi klucha , to ch*j nic nie da, a jak przegrzeje materiał to też nie dobrze. już tyle czasu jeżdze(już 500km)na nim i wszystko w pożądku, co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecimy po kolei:

- metal jest plastyczny. po przylozeniu dostatecznej sily odksztalca sie.

- lakier po przylozeniu tej samej sily peka

 

ryski wskazuja naruszenie pierwotnej konstrukcji metalu. same z nieba sie nie biora. pytanie, jak mocno jest naruszone? spawanie... a co da Ci spawanie? skoro nastapilo odksztalcenie nalezaloby wrocic do stanu pierowtnego. samo spawanie spowoduje wzmocnienie konstrukcji, ale naruszonej (czytaj: krzywej) konstrukcji. jezeli o to Ci chodzi - no problem - spawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dołącze się to tematu bo niechce zakladać drugiego podobnego.

Lewy ogranicznik jest skrzywiony dosc mocno tak ze juz pęka. Czy bardzo mocny ślizg musiał zaliczyć ze aż tak go przestawiło ? I czy jeżeli ogranicznik został naruszony to czy mogło coś innego zostać uszkodzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...