Skocz do zawartości

Kontrolka oleju R1


arcioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z kontrolką . Po zimowaniu wymieniłem wszystkie płyny wraz z olejem , i przyszedł czas na jazdę próbną , po 5 km zapaliła mi sie kontrolka oleju (troszę się przestraszyłem) ale wróciłem do chatki i zauważyłem że troszkę przesadziłem z olejem więc go zlełem do odpowiedniego poziomu. Ale kontrolka nie zgasła po przekręceniu kluczyka mija ok 30s i się zapala, po uruchomieniu nadal się pali . Może ktoś wie o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oleju jest tyle ile powinno być to nic innego jek problem z elektryką/czujnikiem poziomu oleju nie przychodzi mi do głowy :icon_razz: Yamaha stosuje czujnik poziomu oleju a nie ciśnienia więc nie chodzi tu raczej o ciśnienie oleju. No chyba że ktoś przerobił sobie na czujnik ciśnienia (często sie zdarza) a przy wymianie zapowietrzyłeś pompe oleju to wtedy mogą być faktycznie problemy z ciśnieniem i trzeba odpowieczyć pompe bo pozacierasz silnik... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam trochę inny problem ale także z tą kontrolką... w moim wypadku - trochę pojeździłem po wymianie oleju, trochę pojeździłem i zapaliła się kontrolka... przed odjazdem z garażu sprawdzam poziom i mam ciut ponad połowę... trochę ujadę to zapala mi się lampka i przez jakiś czas się pali... zazwyczaj do momentu aż spadną obroty do około 4tyś. Nie ma jednak na to reguły czy zgaśnie od razu czy dopiero za którymś razem. Dodatkowo jak już zgaśnie to czasem się już nie zapala a czasem zapala się ponownie... zazwyczaj jak jadę długo z tym samym zakresem obrotów. moje moto to r1 z 2001...

 

martwi mnie to trochę nie chciałbym jej zatrzeć :icon_rolleyes::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzej dobrze sprzeta, poczekaj kilka min i sprawdz poziom oleju. I zalej tak zeby był na górnej kresce, jeśli wtedy kontrolka bedzie sie czasem świecić to musisz przeczyscić styki może robi sie gdzies zwora, a na pewno nie musisz sie martwić o zatarcie sprzeta bo jak ktoś napisał wczesniej w yamaha robi kontrolki poziomu oleju, a nie ciśnienia.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inny problem ale także z tą kontrolką... w moim wypadku - trochę pojeździłem po wymianie oleju, trochę pojeździłem i zapaliła się kontrolka... przed odjazdem z garażu sprawdzam poziom i mam ciut ponad połowę... trochę ujadę to zapala mi się lampka i przez jakiś czas się pali... zazwyczaj do momentu aż spadną obroty do około 4tyś. Nie ma jednak na to reguły czy zgaśnie od razu czy dopiero za którymś razem. Dodatkowo jak już zgaśnie to czasem się już nie zapala a czasem zapala się ponownie... zazwyczaj jak jadę długo z tym samym zakresem obrotów. moje moto to r1 z 2001...

 

martwi mnie to trochę nie chciałbym jej zatrzeć :):(

 

A mnie to wygląda na problem z ciśnieniem właśnie oleju albo pompą oleju... Kiedyś miałem podobny problem w GPZ500S i dosłownie w taki sam sposób się zachowywała kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to wygląda na problem z ciśnieniem właśnie oleju albo pompą oleju... Kiedyś miałem podobny problem w GPZ500S i dosłownie w taki sam sposób się zachowywała kontrolka.

 

Człowieku czytaj wcześniejsze posty, bo się tylko ośmieszasz teraz. Do dupy są takie porady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jak mówicie z dolewką i jak na razie się nie zaświeca a trochę pojeździłem... mam nadzieję że to co jeździłem gdy się zapalała w żaden sposób nie męczyło sprzęta :icon_mrgreen:

 

dzięki za szybkie i fachowe wsparcie :clap:

 

pozdravki i bezawaryjnych sprzętów życzę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...