Skocz do zawartości

Chrom


koobra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dawno dawno temu mialem od kumpla swietna paste do chromu. Bodajze zwala sie Autosol, prawdopodobnie niemieckiej produkcji, wygladala mniej wiecej tak:

http://img152.imageshack.us/my.php?image=221b3as.jpg

Cos pieknego, remontowalem wtedy swoja sliczna WSK 125 :) bila po glowie pasty rzedu Automax, Tempo itp. Tylko nie wiem czy jest dostepna w Polsce.

 

Od znajomego slyszalem tez ze to jest dobre:

http://cgi.ebay.co.uk/Autoglym-Auto-Glym-M...1QQcmdZViewItem

 

Oczywiscie sama pasta nic nie da, dopiero w polaczeniu z flanela, browarem i zapalem widac efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uzywam jakiegos specyfiku ale wstyd sie przyznac nazwy nie pamietam :crossy: ale zaj....sta sprawa dośc że czyszści wszystko włącznie z nalotem rdzawym na czele a na dodatek pozostawia warstwe ochronna coś jak wosk na karoserii.Nazwe podam po wizycie w garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moze bysmy podzielili te specyfiki na te do odnawiania elementow chromowych na piekny polysk i do elementow w miare nowych czyli srodek tylko nablyszczajacy bo po co nam nowe ryski na nowych elementach .

 

a co polecicie na elementy plastikowe wygladajace na chrom??

Edytowane przez Andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam pierwsze wrazenia po probach z sugerowanymi srodkami.

 

Welna stalowa jest ok, uzywalem najdelikatniejszej plus autosol. Sciaga 'grzyba' z chromu jak zloto, ale nie rysuje. Autosol ponadto zostawia cos na ksztalt powloki ochronnej, po tygodniu od pierwszego solidnego czyszczenia wystarczylo przetrzec wszystko szmatka z materialu i znow pieknie sie swieci.

 

Inna sprawa jest, ze chromik na moich felgach jest tu i owdzie uszkodzony :/ na to juz nic nie poradze.

 

Autosol swietnie nadaje sie tez do powierzchni stalowych.

 

Co do plastikow wygladajacych na chromowane, nazywaja to chyba ABS chrome plated plastic. Wiem czego nie nalezy uzywac. Zadnej chemii z wyjatkiem bardzo lagodnych plynow do czyszczenia plastikow. Najlepiej czysta woda i bardzo miekka szmatka. Poprzedni wlasciciel mojej maszynki zalatwil plastiki czyszczac je jakims srodkiem z kwasem. Porobily sie na nich babelki i wygladaja koszmarnie. Jestem wlasnie w trakcie ich wymiany.

Edytowane przez koobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam pierwsze wrazenia po probach z sugerowanymi srodkami.

 

Welna stalowa jest ok, uzywalem najdelikatniejszej plus autosol. Sciaga 'grzyba' z chromu jak zloto, ale nie rysuje. Autosol ponadto zostawia cos na ksztalt powloki ochronnej, po tygodniu od pierwszego solidnego czyszczenia wystarczylo przetrzec wszystko szmatka z materialu i znow pieknie sie swieci.

 

Inna sprawa jest, ze chromik na moich felgach jest tu i owdzie uszkodzony :/ na to juz nic nie poradze.

 

Autosol swietnie nadaje sie tez do powierzchni stalowych.

 

 

koobra gdzie kupiles autosol i w jakiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koobra gdzie kupiles autosol i w jakiej cenie?

 

Zamowilem przez internet, ale zwaz ze mieszkam w Londynie. 100ml kosztuje okolo £4, jak dla mnie bardzo przystepna cena. Powiem Ci tak: jesli jestes zainteresowany, to kupie jedna (albo dwie) dla Ciebie i wysylajac paczke do rodzicow zapakuje i Autosol. Moi staruszkowie mieszkaja w Tarnobrzegu, wiec z Grebowa nie bedziesz mial daleko. No chyba ze to za duzo kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam zadnych weln zniszcysz se chromy beda kólka!!!!!albo i gozej,ja swoja wirowke czyscze plastmall,jest on ogolnie dostepny na stacjach(TAKIE BIALE MLECZKO) ,ale czasem ciezko znalesc taka czerwona butella z bialym kapslem.srodek ma tez inna nazwe jakos autopolitura.czy jakos tak?? ale jest zaje...ty.zostawia teflonaowa powloke nie rysuje nie sciera czyscze nim od 5 lat i chromy mam jak nowe.uzywam miekkiej szmatki,(odzielan do nacierania i odzielna do wyczyszczenia)sa tez specjalne pianki do mycia bezkontaktowego odluszczaja .ten palstamall usuwa rdze naloty itp jak przetrzesz to sie swieci jak psu itd..jak gdzies zlapie czasem chrom rdza bardziej to czyszcze pasta polerska ,ruszysz kilka razy i styka.aluminium poletuje se filcem z pasta polerska rewelacja potem tym platstmalem.ZADNYCH WEŁEN ANI SCIERAKOW!!!

POZDRAWIAM

Edytowane przez kodimk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwość, czy środki pozostawiające ochronną warstwę /rodzaj politury silikowowej/ nadają sie też do czyszczenie wydechów. Czy wysoka temperatura nie powoduje przebarwień zwiększonych tymi środkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam środka w/g mnie dobrego. Nazywa się "saBesto" i jest to preparat w sprayu do pielęgnacji stali szlachetnej. Rozpyla się i pozostawia tak nałożony a po chwili przeciera miękką ściereczką. Oczywiście preparat stosuję po uprzednim umyciu chromów wodą z płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.. dla tych co maja glebszy problem z chromami...

jesli na przyklad cos gumowego (podeszwa?) przytopilo sie na goracym wydechu albo inny syf chwycił i nie chce puścic. trzeba nalozyc margaryne i zostawic na jakis czas (kilka dni, moze tydzien) co jakis czas uzupelnoiac warstwe margaryny. potem patyczek po lodach i heblujemy. powinno pomóc..

potem oczywiscie mycie sprejowanie i polerka. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myje najpierw woda z plynem do mycia aut (tylko pamietajcie 2 wiaderka, jedno woda z plynem, drugie woda do plukania brudnej gabki), a potem wszystko pokrywam sprayem siliconowym i poleruje miekka sciereczka (barchan).

Po siliconie powierzchnia jest blyszczaca, sliska i brud oraz muchy sie nie czepiaja tak latwo, a jak sie juz doczepia to latwo je usunac.

Na lakier nakladam czasem Plastmal, zostawia ochronna pokryw teflonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...