Skocz do zawartości

Nowy akumulator - zalewac kwasem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem ze podobne tematy byly ale nie moge sie dokopac do odpowiedzi na moje pytanie a sprawa jest niecierpiaca zwloki.

 

Kumpel kupil nowe aku (14Ah/12V) takie ktore zalewa sie elektrolitem i laduje sie samo (czy to sie nazywa aku sucholadowalne?). Nigdzie nie mogl znalezc elektrolitu (nawet w sklepie gdzie kupil aku). Wiec po paru dniach szukania facet w sklepie dal mu do zalania kwas (spytacie jaki... podobno na butelce napisane jest kwas i tyle) podobno do zalewania aku. Na domiarke zlego, kolega zalal juz tym kwasem aku... tyle tylko ze kwasu starczylo na pol baterii :smile:

 

I co teraz... kiupic nastepna butelke kwasu i dolewac? A moze zalac reszte destylowana? Co zrobic, bo nie mam pojecia co mu powiedziec :)

 

Z gory dzieki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem regeneracje mojego akumulatora bo był już na skraju wyczerpania i tez zmieniałem kwas. Tyle ze swój zalałem kwasem z shella (ponoć jest najlepszy) naładowałem aku i śmiga jak nowe!!! a no i przy okazji wyczyściłem blaszki szczotką drucianą. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez kwas do zalewania akumulatorow to elektrolit :)
A widzisz ... o to wlasnie chodzilo :smile:

Co prawda kumpel i tak nie mogl sie doczekac info ode mnie i zrobil po swojemu: zalewajac mieszanka kwasu, starego lektrolitu i wody dest :D Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzieki jeszcze raz

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrolit to nie kwas tylko 30% roztwor wodny kwasu. Jak kupil czystu kwas to zapewne powinien sobie go rozcienczyc wodo destylowana a nie zalewac bezposrednio do aku.

 

Ja bym to wylal i kupic elektrolit ktory mozna dostac w kazdym sklepie motoryzacyjnym. Koszt 3,5zl

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrolit to nie kwas tylko 30% roztwor wodny kwasu. Jak kupil czystu kwas to zapewne powinien sobie go rozcienczyc wodo destylowana a nie zalewac bezposrednio do aku.

Dokładnie tak, ale nie sądzę, żeby w sklepach sprzedawali kwas 100%-towy!!! Myślę, że to był roztwór, zresztą na butelce powinnabyć napisana jakaś liczba procentów. W ten czysty kwas nie chce mi się wierzyć :) . Ale najlepszym wyjściem jest pomiar gęstości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem regeneracje mojego akumulatora bo był już na skraju wyczerpania i tez zmieniałem kwas. Tyle ze swój zalałem kwasem z shella (ponoć jest najlepszy) naładowałem aku i śmiga jak nowe!!! a no i przy okazji wyczyściłem blaszki szczotką drucianą. pozdr.

 

Mati, w jaki sposob zrobiles ta regeneracje? rozbierales wszystko czy jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati, w jaki sposob zrobiles ta regeneracje? rozbierales wszystko czy jak???

 

Oczywiście ze tak!! to nic prostszego. Wystarczy mieć porządne gumowe rękawice, coś na nos, i duży śrubokręt. Trzeba troszkę postukać tu i tam i można cały akumulator rozebrać. i jeszcze raz polecam specjalny elektrolit z shella!! (Ten orlenowski to jakieś G. kumpel to miał i po misiacu znowu trzeba było regenerować. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to moze teraz uzupelnie ten temat :bigrazz:

To ja jestem tym koega ktory zalal aku kwasem :crossy: nie mialem dostepu do neta wiec poprosilem Konika o info

 

Co do Kwasu, na butelce bylo napisane "ACID for battery use ONLY" i nic wiecej...

Kwas to nie tosamo co elektrolit buteleczka 0,33 (okolo) kosztowala 6 zl kwas mial kolor jasno zolty i byl gestszy od elektrolitu, troche lepki, wiec wydedukowalem ze pewnie trzeba bylo go rozcienczyc :wink:

Aha w moim miescie na zadnej stacji benzynowej i zadnym sklepie motoryzacyjnym nie mozna kupic elektrolitu :icon_razz: ten Kwas dostalem na zamowienie...

 

Ateraz najwazniejsze :cool:

wylalem ten kwas zmieszlaem z elektrolitem (ktorego resztke dostalem od kumpla) dolalem jeszcze troche wody destylowanej (bo i tak bylo zamalo :cool: ) wlalem wszystko spowrotem do aku poczekalem 30 min i... jeszcze nigdy nie mialem tak dobrej bateri :crossy: po zimie odpalil za 3 razem a deraz odpala na dotyk :wink:

zobaczymy co z tym dalej bedzie i jak dlugo pociagnie, moze szybko sie zasiarczy albo cos. W kazdym razie teraz jest ok :wink:

 

dzieki za wszystkie odpowidzi

Edytowane przez Witas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...