Skocz do zawartości

PCC-1 ..... z internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej podaję link do programu IPS, w ktorym mamy możliwość wprowadzenia danych do deklaracji PCC-1 a nastepnie klikamy DRUKUJ i gotowe. Bez biegania do Urzedu Skarbowego .......

 

http://www.money.pl/d/podatki/pity02.exe

 

 

 

P.S.

Dostępne są w nim wszystkie deklaracje podatkowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a skoro już o formularzu PCC-1

Jeśli cena pojazdu jest niższa niż 1000 zł to tego formularza nie potrzeba!

A co w sytuacji gdy ja kupię motocykl za 800 zł,a pani w US wyczyta mi ze swojej mądrej kartki ,że pojazd ceniony jest na 1200 zł i od tej ceny zapłacę podatek???

Czy wtedy będę musiał jechać do byłego właściceila aby wypełnił formularz???

Dzieki za odpowiedź!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jak głowny ksiegowy i specjalist aod podatkow szukam roznych mozliwosci zeby nie placici podatkow - tak wiec podatku od czynnosci cywilno prawych pcc mozna uniknac jezeli kupuje sie przez komis - wystarczy znalesc jakis zaprzyjazniony komis podjechac przed zakupem i dogadac sie zeby wystawili fakture - najczesciej mozna to zalatwic za od 0,5 do 1 % zamiast 2 %- ja sam mam zarejstrowana firme i jak ktos jest z z okolic poznania to chetnie pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie - jak głowny ksiegowy i specjalist aod podatkow szukam roznych mozliwosci zeby nie placici podatkow - tak wiec podatku od czynnosci cywilno prawych pcc mozna uniknac jezeli kupuje sie przez komis - wystarczy znalesc jakis zaprzyjazniony komis podjechac przed zakupem i dogadac sie zeby wystawili fakture - najczesciej mozna to zalatwic za od 0,5 do 1 % zamiast 2 %- ja sam mam zarejstrowana firme i jak ktos jest z z okolic poznania to chetnie pomoge

 

Przecież wtedy komis musi odprowadzić VAT i PIT/CIT w zależności co to jest. Tak mi się zdaje. No chyba że oni rozliczają się inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komis odprowadza vat ale tylko od prowizji - czyli prowizja 100 ( 18,03 vatu + 81,97 prowizji ) a jezeli chodzi o podtek dochodowy (pit ) jako przychód kwalifikuje 81,97 nawet jezeli nie bedzie mial zadnych faktur kosztowych to podatekod przychodu 81,97 to zaledwie pare zł ( około 15 ) a od potencjalnego klient abierze 1 % wartości motocykla np motocykla z 15 000 - bierze 150 zł a klient oszczedza 150 bo inaczej w US zapłacił by 300 zl - proste ???

 

oczywisie 150 zł jest nigdzie nie ewidencjonowane i przechodzi z reki do reki bez zadnego pokwitowania

 

panowie dobry ekonomista zawsze wie na czym zarobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ku mojemy zdziwieniu jest tam także PCC 1a. Czym różnią się te dwa dokumenty i który należy zaposiadać jak się chce kupić sprzęta?

 

ponawiam pytanko kolegi bo sam jestem ciekaw

 

 

PCC-1a to załącznik do PCC-1 i jest to informacja o pozostałych stronach umowy cywilnej. Po ludzku :arrow: wypełnia go się gdy jest więcej niż 2 osoby.

 

Jak jeden sprzedaje drugiemu to wystarczy PCC-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komis odprowadza vat ale tylko od prowizji - czyli prowizja 100 ( 18,03 vatu + 81,97 prowizji ) a jezeli chodzi o podtek dochodowy (pit ) jako przychód kwalifikuje 81,97 nawet  jezeli nie bedzie mial zadnych faktur kosztowych to podatekod przychodu 81,97 to zaledwie pare zł ( około 15 ) a od potencjalnego klient abierze 1 % wartości  motocykla np motocykla z 15 000 - bierze 150 zł a klient oszczedza 150 bo inaczej w US zapłacił by 300 zl - proste ???  

 

oczywisie 150 zł jest nigdzie nie ewidencjonowane i przechodzi z reki do reki bez zadnego pokwitowania  

 

panowie dobry ekonomista zawsze wie na czym zarobic

 

A robiłeś już to kiedyś

 

Bo jak sądze komis kupuje do cywili na umowę, wiec nie ma VAT'u naliczonego.

 

Czyli kupuje za 5 000 , sprzedaje za 5 100 i faktycznie zysku ma 100 zł, ale VAT płaci od 5100. No gdyby kupił na nakturę to należny pokrył by się (prawie) z naliczonym, ale w tym przypadku nie ma naliczonego

 

COŚ NA TEN TEMAT ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze robiłem to juz mnóstwo razy

po pierwsze komis nie kupuje - tylko pośredniczy tzn właścicel wprowadza motocykl do komisu a komis wystawia fakture Vat komis i vat liczy tylko od prowizji - jak juz to opisywałem

 

zupełnie inna spraw jezeli komis kupuje od osby fizycznej - wtedy komis musi zapłacic podatek od czynnosci cywilno prawnych - chyba ze skorzysta z usług innego komisu - czyli moj kumpel ma komis i ja mam komis - kumpel chce kupic motocykl - wiec właścicel wprowadza go do mojego komisu - ja naliczam prowizje 100 zł i sprzedaje do drugiego komisu - i nie płaci PCC - jednak musi wtedy przy sprzedazy naliczyc VAt od całęj kwoty ( vat nalezny - chyba ze potrzyma sprzeta 6 mc wtedy sprzedaje jako uzywany i zwolniony z vatu albo poprostu zanizy kwote na fakturze - ostatnio znalazłem rozporzadzenie Ministra Fin Dz.U Nr 27 poz 268 i zgodnie z &67 pkt 9 odsprzedaż uywanych samochodó osobowych i cieżarowych w przypadku zakupu ich bez vatu od osby fizycznej wtedy podatkowi vat podlega tylko nadwyżka ponad kwote zakupy - czyli tłumaczac na polski kupiłes za 10 000 - sprzedajesz za 12 000 vat liczysz od 2000 - musze tylko sprawdzic czy przepis ten obowiazuje takze dla motocykli bo ogolnie to motocykle nie sa urególowane w ustawie o vat - np zakup paliwa - czy mozna odliczyc vat naliczony wg mnie tak bo jest tylko numeratywnie wymienione ze nie mozna odliczyc od samochodów osobowych

 

to natyle - jak ktos m ajeszcze jakies pytania to zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak ktos ma jeszcze jakies pytania to zapraszam .

No ba

 

 

komis odprowadza vat ale tylko od prowizji - czyli prowizja 100 ( 18,03 vatu + 81,97 prowizji ) a jezeli chodzi o podtek dochodowy (pit ) jako przychód kwalifikuje 81,97 nawet jezeli nie bedzie mial zadnych faktur kosztowych to podatek od przychodu 81,97 to zaledwie pare zł ( około 15 ) a od potencjalnego klient abierze 1 % wartości motocykla np motocykla z 15 000 - bierze 150 zł a klient oszczedza 150 bo inaczej w US zapłacił by 300 zl - proste ???

 

Tak jak sprzedaje się motocykl przez komis to nie płaci się podatku PCC, z tego względu że już raz płaci komis ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak sprzedaje się motocykl przez komis to nie płaci się podatku PCC, z tego względu że już raz płaci komis ??

 

Nie płaci sie PCC ale nie dlatego ze juz raz płaci komis tylko dlatego ze zgodnie z Art 2 pkt 4 ustawy o PCC nie podlegaja podatkowi czynności cywilnoprawne, jeżeli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności na podstawie odrębnych przepisów jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest zwolniona od tego podatku.

 

Chociaz moim skromnym zdaniem ustawodawcy chodziło tutaj o przypadki kiedy podatkiem Vat opodatkowana jest cała sprzedaz czyli np kupujesz sprzeta za 10 000 + 22% vatu to bylo by przesada dokładac jeszcze 2 % PCC - ale coz Polska to dziwny kraj i wystarczy faktura vat komis - vat liczony od 100 zl ( liczony od tył to 18,03 Vatu ) i juz nie płaci sie PCC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...