Skocz do zawartości

Airoh TR1


Rekomendowane odpowiedzi

To że ciasno wchodzi to dla mnie jest zaleta przynajmniej wiadomo że przy oderzeniu będzie dobrze trzymał głowe. A to z tym że blenda w TR1 jest ciemniejsza niż w SV55 to racja.

lukasz-aprilia lepiej napisz własną ocene najlepiej w skali 0-10 będzie to bardziej czytelne albo napisz w porównaniu z innymi kaskami z podobnej półki cenowej.

Ja wystawiam za wygląd TR1 10/10, za wrażenie 10/10. Wygoda 9/10 ale dla mnie wygodny kask to brak kasku :buttrock:

Generalnie gdybym miał ocenić cały kask jeśli chodzi o tą półke cenową to byłoby to 8,5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z Leoxem jest male opoznienie w produkcji - jeszcze go nie ma oficjalnie w kraju. Z tego co mi pisali chlopaki z Uhmy bedzie za jakies 2 tygodnie. Juz jestem umowiony na kolejne Airohy do testow wiec jak tylko bedzie to mozliwe biore Leoxa w pierwszej kolejnosci.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po teście lukasza-aprilia już wiem, że TR1 nie chcę. Za to czekam niecierpliwe na test Caberg Rhyno. Moje pierwsze oględziny i przymiarka wypadły dla tego kasku żle, ale w dalszym ciągu się nad nim zastanawiam (ze względu na cenę). Opcjonalnie będzie Caberg 505 Chrono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc już troszkę czasu pojeździłem w TR1 ... jakieś 1500km więc coś tam mogę napisać :buttrock:

Nie ukrywam że takiego kasku właśnie szukałem na szosę - typowe crossowe podobały mi się od zawsze i straszliwie się na nie uparłem! ale w praktyce wyszło troszkę inaczej i musiałem pomyśleć coś nzd kaskiem z szybą - bylem prawie zdecydowany na AGV Stealth jednak wiadomo że wygląd nie taki jakiego szukałem. Jak znalazłem na którejś www właśnie TR1 to był już prawie mój ... gdzieś ktoś napisał że jest źle wykonany więc bałem się kupić ze sklepiku www więc zamówiłem sobie u mnie we Wrocku InterMotors - za dwa dni już go mieli ... Jak go zobaczyłem to bylo pewne że jest mój. Kask naprawde fajnie wykonany! detale ... zatrzask szczęki ... szyba wszystko to naprawde nie dawalo powodu do najmniejszej przyczepki ... dodatkowo wewnętrzna szyba przyciemniona to naprawde extra bajer którego używam częściej niż myślałem. Fajna jest też wkładka którą mozna łatwo wyciągnąć i wyprać. Więc całośc robi naprawdę wielki wrażenie! do tego super widoczność !!! Zakładanie to jedyny problem Airoha jednak Ci którzy mają nawyki z crossówek czyli rozginanie szczęki dadzą sobie bez problemu radę. Jak już jest na głowie to ma się wrażenie że jego waga jeszcze sporo zmalała. Jak na razie to kas był używany przy szybkościach max 160km/h i na odległościach jakieś 200km i nie mam mu nic do zarzucenia ... Myśle że jeżeli ktoś szuka własnie mixa crossa i szosowego to własnie powinien wziąć pod uwagę TR1 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Opcjonalnie będzie Caberg 505 Chrono.

wlasnie... moze ktos cos wiecej powiedziec o tym kasku. ostatnio sie nim zainteresowalem ze wzgledu na wyglad... ale z reszty nie wiem nic. Czy jest jakas roznica miedzy modelem 505, a 299 - wizualnie wygladaja tak samo (przynajmniej takie mam wrazenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie... moze ktos cos wiecej powiedziec o tym kasku. ostatnio sie nim zainteresowalem ze wzgledu na wyglad... ale z reszty nie wiem nic. Czy jest jakas roznica miedzy modelem 505, a 299 - wizualnie wygladaja tak samo (przynajmniej takie mam wrazenie)

Mogę opisać pierwsze wrażenia, ponieważ kupiłem 505 Urban Tribe (inne malowanie niż Chrono). Różnica pomiędzy 505 a 299 jest taka, że 505 posiada blendę przeciwsłoneczną. Bardzo pożyteczne urządzenie, które doskonale się sprawdza. Kask zapewnia świetną widoczność, dobrą wentylację, jest wygodny. Mam zastrzeżenia do głośności kasku przy otwartej szybie (przeźroczystej), po zamknięciu jest ok. Aerodynamika 505 (w porównaniu do Shark RS) jest zdecydowanie lepsza przy głowie na wprost jak i przy odwracaniu się. Odczuwalnie mniejsza masa też ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troche to offtop, ale... czy ktos z Was mial do czynienia z Airoh Leox. To podobnie jak TR1 nowosc 2006

 

Z Leoxem jest male opoznienie w produkcji - jeszcze go nie ma oficjalnie w kraju. Z tego co mi pisali chlopaki z Uhmy bedzie za jakies 2 tygodnie. Juz jestem umowiony na kolejne Airohy do testow wiec jak tylko bedzie to mozliwe biore Leoxa w pierwszej kolejnosci.

 

Już coś wiadomo na temat tego kasku? Też jestem nim zainteresowany ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Galford
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku przyszlego tygodnia bede mial kolejna partie kaskow do testu. Nie moge jednak zagwarantowac, ze bedzie to Leox.

 

W kazdym badz razie dam znac jak stoja sprawy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...