Skocz do zawartości

GS 500 zebatka zdawcza i łancuch....


ZimnY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierścień segera jest sto razy szybszy w demontażu od nakrętki i też sto razy tańszy w wykonaniu. Nie ma porównania technologiczności rowka toczonego pod segerek z gwintem pod nakrętkę.

Zębatka pływająca osiąga większy przebieg wraz z łańcuchem niż zębatka sztywno zamocowana na wałku zdawczym.

Co do poprawiania japończyków w kwestii pasowań, to ja się już oduczyłem. Nie stać mnie na to :)

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredi, tak jak napisalem wyzej to bylo stosowane poprzednio i zdawalo egzamin w silniejszych motocyklach niz GS500, oba rozwiazania sa OK a zabezpieczenie segerem tansze. Mam czasem wrazenie ze w rozwiazaniach technicznych panuja rozne "mody" jak na rynku ciuchow, daleko nie szukajac zmiana lozysk glowki ramy z kulkowych na stozkowe w latach 70 tych i teraz powrot do kulkowych po roku 2000.

W GSie to jasne ze chodzilo o obnizke kosztow.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam ''problem'' z zębatką ale po wyczyszczeniu nafta i nasmarowaniu łańcucha stuka mi coś w tej zębatce:-/ wczesniej niemiało takie cos miejsca a po wyczyszczeniu owszem.czy to kwestia czasu i ułozenia sie łańcucha??<naciąg łańcucha jest prawidłowy>troche mnie to niepokoji ze cos mi tam sie tłucze... mam mam nadzieje ze to nic poważnego... podpowiedzcie coś

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma duzego znaczenia, tylne kolo i tak bedziesz mial ochlapane :)

Cala sprawa zasadza sie na roznicy tarcia gumy o suchy i naoliwiony metal - mozesz sam sprobowac gumowa podeszwa buta pojechac po blasze na sucho a potem podlac jakiegokolwiek olejku.

Poeksperymentuj z wydatkiem oleju - koledzy mowili ze da sie osiagnac jakis kompromis miedzy nasmarowanym lancuchem, a mokrym tylnym kolem.

 

Adam M.

PS. Ja tam tylko nafty uzywam.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...