Skocz do zawartości

W?OCHY


Słońce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście, że we Włoszech to napewno nie w Pirenejach tylko w Apeninach. :icon_mrgreen:

A napisałem Pireneje chyba dlatego, że ostatnio "chodzą" mi po głowie... tylko że trochę daleko.

W tym roku to w rachubę wchodzi co najwyżej południowa Francja.

 

Jeśli chodzi o obowiązek jazdy w kasku to we Włoszech obowiązuje. Zresztą jak chyba w całej Europie.

 

Nie znam zresztą państwa w którym można by jeździć bez kasku.

Chyba, że w Afryce :bigrazz:)

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz : "Trochę kontynenty Ci się jebły....."

No rzeczywiście komuś coś się jebło ale zdarza się :crossy:

Chyba jednak te Apeniny we Włoszech troszkę zjeździłem :flesje:

 

A tu trochę teorii:

 

Apeniny (wł. Appennini) - łańcuch górski we Włoszech, rozciągający się na długości 1350 km z północy na południe wzdłuż całego Półwyspu Apenińskiego. Wydziela się Apeniny Północne (w tym Apenin Liguryjski i Toskański), Środkowe i Południowe.

 

Apeniny powstały w trakcie orogenezy alpejskiej, ale ruchy górotwórcze trwają do dziś, o czym świadczy podwyższona aktywność sejsmiczna na tym obszarze.

 

Apeniny w większości porośnięte są lasami liściastymi i mieszanymi. Choć najwyższe partie, m.in. najwyższy szczyt Corno Grande, 2912 m n.p.m., są skaliste i pokryte lodowczykami.

 

Góry te są ważnymi obszarami rolniczymi: w dolnych partiach uprawia się winorośl i sadownictwo, w wyższych prowadzi hodowlę. Od pewnego czasu wzrasta rola turystyki w tym obszarze.

 

Podczas drugiej wojny światowej Apeniny stanowiły dla Niemców linię obronną, znaną jako Linia Gotów, a w południowej części Linia Barbary. ;)

 

A tu : Pireneje - łańcuch górski znajdujący się w północno-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Najwyższy szczyt Pico de Aneto (3404 m n.p.m.) Pireneje powtały w czasie orogenezy alpejskiej, zbudowane są ze skał krystalicznych i osadowych. Góry te stanowią naturalną granicę pomiędzy Francją i Hiszpanią, a w ich części znajduje się małe państwo Andora.

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz : "Trochę kontynenty Ci się jebły....."

No rzeczywiście komuś coś się jebło ale zdarza się

Chyba jednak te Apeniny we Włoszech troszkę zjeździłem

 

Yeap, racja ;)

 

Sorry, popieprzyło się tym razem mnie.... 1:1 :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

siema siema

 

ja generalnie bede chcial sie wybrac do wloch na poczatku lipca (po drodze zahaczajac o koncercik red hotow :P ). plan jest taki polska -> wlochy (rzym) -> promem do barcelony. ktos sie dolacza? :icon_twisted:

 

pozdro,

 

lasic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość livgren

Czesc- Wlasciwie to, co istotne, juz zostalo napisane, ale ze zjezdzilem pd Wlochy ( Kalabria, Sycylia) to moze cos dorzuce :cool: Najwazniejsza roznica dotyczy autostrad- sa free (poza odcinkami Catania-Siracusa i Napoli-Reggio); poza tym bardziej autochtoniczne okolice- o wiele mniej turystow na kolach, niz na polnocy- polnocne wybrzeze Kalabrii super- drogi, klify; najbardziej klimatyczne miasto- Tropea :D

Prom do Catanii kosztowal grosze (chyba jakies 5E za moto i 2 osoby, w 2002). Fajna widokowo jest tez costiera, w okolicach Amalfi..Srodek Sycylii malo ciekawy- warto zobaczyc Taormine, podjechac pod Etne, Corleone :cool: Palermo tez mi sie nie zarylo jakos szczegolnie w pamiec...Niestety paliwo tyle samo, co w calych Wloszech ;) Do rozwazenia jest wariant z Civitavecchia albo nawet z Livorno na Sardynie a potem z Cagliari do Trapani na Sycylii promami :banghead: ale na 2tyg moze bez sensu...PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam zresztą państwa w którym można by jeździć bez kasku. Chyba, że w Afryce :crossy: )

 

Nawet nie wiesz, że są takie miejsca w Europie :D))))

 

W Hiszpanii kask nie jest obowiązkowy, jeżeli moto ma mniej niż 125 cm pojemnosci... :buttrock:

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...