Skocz do zawartości

Simson s-51 (4)


Szmek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka pękła mi (tuleje z zapatka przełąnczajaca (biegi)) wymieniłem ja, ale przez pomyłke w sklepie sprzedawca dał mi troszeczke za groba. Wchodzi bez problemy i nie klinuje sie w (walca przełanczajacego biegi dla pewnosci tuleje lekko zeszlifowałem). Ale teraz biegi mi nie dziłąja niemoge wrzucic na dwujke prubowałem je wyregulowac i nic. (jak simek stoi n nuzce z włączonym silnikiem to jakos da sie wrzucic ale Jezeli chodzi o jazde to juz niemozna.

Sadze ze to wina regulacji.

Jezeli ktos zna sie natym lub miał taki sam lub podobnym problem prosze o pomoc.

 

P.S.Moze ktos mi opisac jak sie reguluje biegi w simku poprawnie.Albo podac stronke z opisem regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały mechanizm tuleja pekł mi i kupiłem nowy ale grubszy od wczesniejszego chodził bez problemu ale dal pewnosci podszlifowałem go.prubowałem wrzystkiego, nakoniec poluzniłem srube pod gaznikiem i chyba rozlregulowałem. Poznie zobaczyłem ze za tuleja mechaniz ktory podnosi i opuszcz biegi był pod lekkim kontem zrobiłęm tez lekka korekte sprezyny bo zasłabo dociskała. Na such działało idelanie. Poskrecałem olej wlałem pojezdziłem z 10 min (biegi przezucał ale z oporem nie tak jak na poczatku) z redukowąłem na 1 juz na 2 bieg nie mogłem wzcic. Przyjechałęm na jedynce do domu dokreciłęm mocno srube regulacyjna pod gaznikiem i dwujka jako tako wskakuje ale podczas jazdy juz nie moge .

 

p.s.zanim mi pekła tulej wszystko chodziło bez problemu nie miałem zadnych prbolemów simkiem.

na naprawach simka nieznam sie zbyt dobrze tylko tyle co pomagałem koledze przy jego simku (ucza sie metoda prob i błedów).Simka mam nie dawno od 16 lutego.Wszysko juz prubowąłem wiec soadze ze to regulacja biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...59entry541359

 

ja sam reguluje metoda prub i bledów no i oczywiscie mysle logicznie jak bieg z sila i po chwil wchodzi do góry to musze w odpowiednia strone krecic (wykrecic ale z umiarem)

 

ps poznaj dokladnie zasade dzialania skrzyni to bedzie ci łatwiej

 

ps2 jest takie cos jak szukaj :icon_razz: pozdr.

Edytowane przez MiND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...